NAZİLLİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık Karaçay mahallesinde arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00518233
Şehir : Aydın / Nazilli
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 10.01.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/12 Satış
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
İlk İhale Tarihi
:
10.03.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
10.04.2017 10:00
İhale Yeri
:
NAZİLLİ 1. SHM DURUŞMA SALONU ÖNÜ 3. KAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

NAZİLLİ

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/12 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Nazilli İlçesi, Karaçay Mah. 793 Ada No, 28 Parsel Nolu taşınmaz Nazilli Belediyesi imar sınırları içerisinde olup etrafı yapılaşmıştır. Taşınmaz içerisinde herhangi tesis yada bina yoktur. Nazilli-Bozdoğan Devlet Karayoluna yakın, Aşağı Nazilli mevkiindedir. Her türlü alt yapı imkanlarından faydalanmakta, Atatürk Ortaokulu, Nazilli Lisesi ve Fen Lisesine yakın, imar planına göre 3 katlı yapılaşmaya müsait köşebaşı konumundadır.

Adresi : Aydın İli, Nazilli İlçesi, Karaçay Mahallesi

Yüzölçümü : 381,18 m2

Arsa Payı :

İmar Durumu : Tapu kaydındaki gibi

Kıymeti : 160.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 10/03/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 10/04/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : NAZİLLİ 1. SHM DURUŞMA SALONU ÖNÜ 3. KAT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12 Satış sayılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurmaları ilan olunur. 26/12/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR