Yazdır

ÇANAKKALE 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık ev

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00450527
Şehir : Çanakkale / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 450000 TL
İlk İhale Tarihi : 24.11.2016 14:00
Dosya Numarası : 2016/794
İhale Yeri : Çanakkale Adliyesi 1.İcra Müdürlüğü Kalemi
İcra Birimi : ÇANAKKALE 1. İCRA DAİRESİ
İkinci İhale Tarihi : 22.12.2016 14:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ÇANAKKALE

1. İCRA DAİRESİ

2016/794 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Tapu kaydı : Çanakkale İli, Merkez İlçesi, Barbaros mahallesi,126 Ada, 10 Parsel, 206,38 m2 yüzölçümlü bahçeli kargir ev ve kahvehane vasıflı taşınmaz.
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz üzerinde tek katlı yığma tarzda inşa edilmiş üzeri teras olarak bırakılmış taban alanı yaklaşık 106,00m2 olan bir yapı bulunmaktadır. Ancak yapının keşif günü itibariyle oldukça eski, yıpranmış ve metruk halde bir yapı olduğu ve ekonomik değeri bulunmadığı bilirkişilerce bildirilmiştir. Taşınmaz mevkii itibariyle şehrin en büyük semti olan Barboros mahallesinde ana caddelerden olan Atatürk caddesine çok yakın konumda olup, yakın çevresinde apartmanlar ile siteler yürüme mesafelerinde ve bazı okullar ile resmi daireler bulunmaktadır. Taşınmazın ulaşım problemi bulunmamaktadır. Taşınmaz borçlular adına hisseli olarak kayıtlı olup, tamamı ipotek borcundan dolayı satılacaktır.Taşınmazın tapu kaydının beyanlar hanesinde "16.04.2007 tarih ve 3255 yevmiye ile; 06.02.2007 TARİHLİ BAKANLAR KURULU KARARINA İSTİNADEN YABANCI GERÇEK KİŞİLERE VE TÜZEL KİŞİLERE SATILAMAZ .SINIRLI VE AYNI HAK TESİS EDİLEMEZ" şerhi bulunmaktadır.

Adresi : Barboros mah. Atatürk caddesi Gültekin sok.ro:11 Merkez/Çanakkale

İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında blok nizam 4 kat pansiyon alanı içersinde kalmaktadır.

Kıymeti : 450.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyamızdaki tapu kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 24/11/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 22/12/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Çanakkale Adliyesi 1.İcra Müdürlüğü Kalemi

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergileri ile tapu satım harcı satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/794 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2016

.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR