TRABZON İCRA DAİRESİ

İcradan satılık dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00492775
Şehir : Trabzon
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 26.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/9641 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
İlk İhale Tarihi
:
05.01.2017 10:00

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

TRABZON İCRA DAİRESİ
2015/9641 ESAS
TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Trabzon , Ortahisar , 1335 Ada No, 8 Parsel No, 2 nolu Erdoğdu M. Mahalle, arsa nitelikli ana taşınmazda,3.kat, 3 nolu bağ.böl.Dubleks mesken Bilirkişi raporunca ; mimari projesine göre bina bodrum kat odunluklar ve su deposu, zemin kat bina girişi,4 nolu dükkan,1.2.3 normal ve çatı kat( 3.normal dubleks mesken) şeklinde projelendirilmiştir.Bina zemin kat seviyesinde ve güney batı cephelidir.vaziyet planındaki kuzey yönünün hatalı olduğu tespit edilmiştir.Taşınmaza ulaşım çok yönlü toplu taşıma olanağına sahiptir.pazara ibadet yerine,okul alanlarınayakındır.çevresinde site tipi yapılaşmalar Hasan Ali Yücel İlkokul ve sağlık ocağı vardır.Belediye ve kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır.Bina kombili ısıtmalı asansör ve otoprak alanı vardır.Taşınmaz binanın 3,katı güneybatı cepheli projesine göre 6 oda,mutfak,2 banyo,2 balkondan oluşmakta normal katı85m2 çatı katı 35 m2olmak üzere brüt 120m2 alanlıdır.Ayrıca toplam alanları 10m2 olan 2 adet teras bulunmakta, dubleks merdiven iptal edilerek her katın ayrı birer mesken gibi kullanıldığı , çatı kattaki meskene girilmediği için iç mekan özellikleri tespit edilememiştir.Normal katta salon ve odalar laminet parke, hol ve mutfak taban seramik duvarlar saten boyadır.ıslak hacimlerde taban seramik duvarlar fayanstır.Daire kapıları çelik, oda kapıları ahşap, radyatörler paneldir. Adresi: 2 Nolu Erdoğdu Mahallesi Şh.Mehmet Çakır Sk.No:3 Ortahisar / TRABZON
Arsa Payı: 6/17 İmar Durumu:Konut alanında olup,bitişik nizam 4 kat yapılaşma var.
Kıymeti: 130.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf.
Kaydındaki Şerhler: 5917559 sistem nolu Kömürlük-Odunluk eklenti bilgileri var.
1. Satış Günü: 05/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası,
2. Satış Günü:02/02/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri: Trabzon Adliyesi Zemint Kat Satış Odası Kaşüstü /Yomra/Trabzon
------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV muaf, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.Satış ilanının ilgililere tebliği hususunda ; İİK.127 Md.gereği İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.” uygulanacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/9641 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2016

(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR