KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00491775
Şehir : Konya / Karatay
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA TAKİP 24.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/12933 ESAS
Muhammen Bedeli
:
165000 TL
İlk İhale Tarihi
:
20.01.2017 14:10
İkinci İhale Tarihi
:
16.02.2017 14:10
İhale Yeri
:
Konya Karatay Akabe Mah. Cemil Çiçek cad.Adliye Binası A Blok Zemin Kat Mezat salonunda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KONYA

9. İCRA DAİRESİ

2016/12933 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli Özellikleri:

Tapu Kaydı__: Konya İli, Selçuklu ilçesi, Dikilitaş Mahallesi, 29M3 pafta, 16387 ada,l adı altında,
8.018,72 ni2 miktarında ARSA vasfiyla kayıtlı taşınmazda A/l/ Bağımsız bölüm no 3 de tam hisseli mesken. Adresi_: Kosova Mahallesi, İşrak Sokak Dış kapıNO:2 iç kapı NO:l Selçuklu/KONYA
Özellikleri__:Taşınmaz, yaklaşık kuzey-batı-plmak üzere 2 cepheli, zemin+9 katlı binanın, 1. katında
olup, 3 oda, 1 salon, mutfak, WC, lavabo, banyo, antre ve 2 balkondan oluşan betonarme karkas bir binadır. Binanın dış cephesi mantolamalı, sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Giriş, merdivenler ve merdiven aralan mermer olup, merdivende alüminyum doğrama korkuluk mevcuttur. Dairenin giriş kapısı çelik ve iç kapılar panel, pencereler PVC doğramadır. Odaların tabanları laminat parke, mutfak, antre ve ıslak zeminlerin tabanları seramik kaplamadır. Odaların iç duvarları alçı sıvalı ve boyalı, asma tavanlı, banyo, lavabo, tuvalet duvarları tavana kadar fayanstır. Mutfakta mermer tezgâh ve tezgâh alt ve üst dolapları mevcuttur. Antrede ahşap vestiyerlik, tavanlarda kartonpiyer yapılı, banyoda klozet, lavabo ve duşa kabin yapılıdır. Kat kaloriferli ve petekler döşelidir. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatı bulunan bir dairedir. Yapılan ölçümlere ve hesaplara göre brüt inşaat alanı 120,00 m2, net kullanım alanı ise 108,00 m2'dir.

İmar Durumu_: Parsel, imar parseli konumundadır. Bu parsel dosya içerisindeki imar planında 10 Kat Blok mesken sahası isabet etmektedir ve mevcut yapı imar planına uymaktadır.

Kıymeti : 165.000,00 TL

KDV Oranı : %1

1. Satış Günü_: 20/01/2017 günü 14:10 - 14:15 arası

2. Satış Günü_: 16/02/2017 günü 14:10-14:15 arası

Satış Yeri : Konya Karatay Akabe Mah. Cemil Çiçek cad.Adliye Binası A Blok Zemin Kat Mezat salonunda

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masraftan alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklannı özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile jhâlenih'feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan^ve diğer zararlardan ve aynca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır, ihale farkı ve temerrüt;/faM aynca. hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bü fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır;'-' . •<

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gide^verrkliği tâkdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. s^i*

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatım kabul ej^ıîşsayilâca^ bilgi almak isteyenlerin 2016/12933 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR