ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00451571
Şehir : Tekirdağ / Kapaklı
Yayınlandığı Gazeteler

MARMARA HABER 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/118 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
85000 TL
İlk İhale Tarihi
:
13.12.2016 14:30
İkinci İhale Tarihi
:
13.01.2017 14:30
İhale Yeri
:
Çerkezköy Adliyesi İcra müdürlüğü mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ÇERKEZKÖY

İCRA DAİRESİ

2016/118 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN TAPU KAYDI: Tekirdağ İl, Kapaklı İlçe, 478 Ada No, 5 Parsel No, Karaağaç Mahalle/Mevkii, 18 Bağımsız Bölüm Tapu kayıtlarında 478 Ada, 5 Parsel, A2 Blok, 4. Kat 18 No.lu bağımsız bölüm tam hisse kayıtlıdır.

Özellikleri :Kapaklı İlçesi, Karaağaç Mah. 478 Ada, 5 Parsel tapuda 1.586,57 m²arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan A2 blok; bodrum+zemin+5 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Asansör mevcuttur. Merdivenler mermer korkulukları demir doğramadır. Mesken binanın 4. katında yer alıp, onaylı mimari projesine göre: 2 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden ibarettir. Mesken bina girişene göre sağ arka kısımda yer almaktadır. Merdivenlerden çıkınca soltarafımızda kalan ilk daire olarak konumludur.Belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. 90m²kullanım alanına sahiptir. Duvarlar düz sıva, plastik boyalı, tavanlar tavan boyalıdır. Odaların zeminleri laminat parke, antre, mutfak, banyo, wckalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Meskenin pencereleri plastik doğrama, iç kapıları amerikan panel, dış kapısı çelik kapıdır. Mutfakta profil kapaklı mutfak dolabı mevcuttur. Mesken Kapaklı ilçesi içinde yer alıp her türlü ulaşım imkânına sahiptir.

Adresi : Tekirdağ ili, Kapaklı İlçesi, Karaağaç Mah. Organize Caddesi, No:19

Yüzölçümü : 1.586,57 m2

Arsa Payı : 104/4856

İmar Durumu : İmar planında konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 85.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi.

1. Satış Günü : 13/12/2016 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 13/01/2017 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : Çerkezköy Adliyesi İcra müdürlüğü mezat salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/118 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR