Yazdır

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448530
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
: 72
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2014/5125 ESAS
İlk İhale Tarihi : 02.12.2016 10:30
İhale Yeri : Tekirdağ 1.İcra müdürlüğü Tekirdağ Adliyesi İcra hukuk bölümü Kocacenter iş merkezi kat: 2 Köprübaşı mevkii Süleymanpaşa Tekirdağ
Muhammen Bedeli : 40000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ 1.İCRA DAİRESİ
2014/5125 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 1478 Ada No, 318 Parsel No, Aydoğdu mah.185,80 m2 alanlı ana taşınmaz niteliği arsa, kat irtifaklı 3. normal kat 8 nolu bağımsız bölüm. arsa payı 10/86, mesken nitelikli taşınmaz, borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. bina şehrin Aydoğdu mahallesinde Akasya sokağa cephelidir. belediyenin her türlü hpizmetinden faydalanmaktadır. ulaşımı kolaydır. etrafından yoğun ve çarpık yapılaşma vardır. taşınmaz yaklaşık 72 m2 net kullanım alanına sahiptir. 2 oda, salon, mutfak, banyo, hol ve balkon hacimlerinden ibarettir. dış kapı, iç kapılar ahşap doğramadır. pencereler P.V.C doğramadır. Taşınmazın toplam değeri 40.000Tl dir.
Adresi : Tekirdağ ili Süleymanpaşa ilçesi Aydoğdu mah. Akasya sok. no: 42
İmar Durumu : Taşınmaz imar planında bitişik nizam 4 katlı konut alanındadır.
Kıymeti : 40.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/12/2016 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 27/12/2016 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Tekirdağ 1.İcra müdürlüğü Tekirdağ Adliyesi İcra hukuk bölümü Kocacenter iş merkezi kat: 2 Köprübaşı mevkii Süleymanpaşa Tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale
bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/5125 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR