Yazdır

MURATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448017
Şehir : Tekirdağ / Muratlı
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 18.11.2016 14:30
İhale Yeri : Adliye Duruşma Salonu Muratlı/TEKİRDAĞ
Muhammen Bedeli : 136000 TL
Dosya Numarası : 2016/32 TLMT
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
MURATLI İCRA DAİRESİ
2016/32 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NOLU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Muratlı İlçe, Tekirdağ Caddesi Mevkii, Muradiye Mahallesi 580 Ada No,
273 Parsel No da kayıtlı 1930,68m2 alanlı taşınmaz arsa içerisindeki 51/2400 Arsa paylı, B.Blok, 3.Normal kat, 13 Nolu bağımsız bölüm taşınmazdır. Satışa konu taşınmaz bodrum kat+ zemin kat+4 normal katlı betonarme olarak inşa edilmiş olan binanın 3. normal kalındadır. Mesken salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc, antre ve balkondan ibarettir. Mesken brüt 120,00 m2 alanlıdır. Pencereler PVC ısı camlı, giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap, duvarları saten boyalı, odaların tabanı lam inam parke kaplamalı, diğer hacimleri seramik döşeli »mutfakta banko altı ve üstü ahşap mutfak dolaplı ve bankolu, mutfak ,wc, banyo duvarları tavana kadar fayans kaplı, elektrik ve su tesisatı mevcut Asansörlü ve doğalgaz kaloriferlidir. Mesken Nazım Sav Caddesi üzerinde olup, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Her türlü ulaşım imkânına sahiptir. Yapı 5 yıllık bir yapıdır. Yapıda yıpranma oranı yaklaşık % 5 oranındadır.
Adresi : Nazım Sav Caddesi Muradiye Mahallesi Muratlı/TEKİRDAĞ
Yüzölçümü ; 120 m2
Arsa Payı : 51/2400
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli uygulama imar planına göre:Bitişik nizam, 5 kat H:l5,50m, dir.
Kıymeti : 136.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1.SatışGünü : 18/11/2016 günü 14:30 -14:40 arası
2.SatışCünü : 16/12/2016günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Adliye Duruşma Salonu Muratlı/TEKİRDAĞ


Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamım ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'sİ oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmaınak sureli ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsiîen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde İsteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isleyenlerin 2016/32 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR