Yazdır

ÇEŞME İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık çeşmede 132m2 arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00497085
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 926000 TL
Dosya Numarası : 2016/249 Talimat
İlk İhale Tarihi : 01.02.2017 10:00
İcra Birimi : Çeşme icra müdürlüğü
İhale Yeri : Çeşme adliyesi ihale odası çeşme/izmir
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. ÇEŞME İCRA DAİRESİ
2016/249 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de bu ilanın tebligat yerine geçeceği ,
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İzmir İli Çeşme İlçesi İnönü mahallesi Değirmendağı mevkii 7524 ada 5 parsel de 660 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazda 1/2 arsa paylı Bodrum+zemin+1 seşkildeki 1 nolu bağımsız bölüm SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. Taşınmaz 2127 sokaka no:13 İnönü mah. Çeşme/İzmir adresindedir. İmar Durumu '' Çeşme Belediyesi imar müdürlüğünün 21/06/2016 tarihli yazısına göre söz konusu parsel imar planında konut alanında kalmaktadır. Bina cephesi 7m den az olamaz. İki bağımsız birimden fazlası yapılamaz. Gelişme alanındadır. İnşaat Nizamı: Ayrık , nispeti : TAKS:0,20 , KASK:0,40, kat adeti: iki kat, bina yüksekliği: 6,80 m , ön bahçe mesafesi: 7m , komşu mesafeler: 4 m , arka bahçe mesafesi: 5 m . '' şeklindedir. Çevre yoluna 100 m mesafede bulunan taşınmaz deniz görür konuma sahiptir. Üç tarafı bahçeli taşınmazın deniz cephesinde havuz bulunmaktadır. Arazi meyli nedeni ile bodrum katı da bulunan taşınmazın bodrum katı alt bahçe seviyesindedir. Giriş kapısı çelik kapı , kapı önünde seramik kaplı terası bulunmaktadır. Zemin katta ön cephede büyük bir salon , açık mutfak ve banyo-wc bulunmaktadır. Üst katta biri ebeveyn banyolu 3 adet oda, sandık odası, banyı-wc olup üc cephesinde de balkonları bulunmaktadır. Ön ve yan bahçesi çim kaplı olan taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalı, çatısı ahşap ve kiremit kaplamalıdır.İnşaat ruhsatına göre 132 m2 kullanım alanı vardır. Çeşme merkeze 750 m , Çeşme marinaya 1 km uzaklıktaki taşınmaz etrafında çok sayıda otel ve konut olarak kullanılan taşınmazlar bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanabilir konumda olan taşınamza ulaşım kolaydır.
Adresi : Özelliklerde yazılıdır.
Yüzölçümü : 132 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Özelliklerde yazılıdır.
Kıymeti : 926.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/02/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 28/02/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ İHALE ODASI - ÇEŞME/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/249 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2016
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR