ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsalar (çoklu satış)

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00646432
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : KESTEL MAH. / MAHMUTLAR
: 690
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 04.08.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/594 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
600000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2017 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.11.2017 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 Alanya/Antalya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2016/594 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Tapu Kaydı: Antalya ili Alanya İlçesi Kestel Köyü Hanönü mevkii 2233 parselde 9.097,88 m² yüzölçümlü on altı adet bina ve arsası ana taşınmaz üzerinde bulunan zemin+2.kat 6 nolu bağımsız bölüm sayılı trıpleks mesken nitelikli 2/64 arsa paylı taşınmaz. Taşınmaz borçlulardan İ.K.adına tam hisselidir. Bulunduğu Yer: Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel Kestel mahallesinde, Hastepe caddesi ile Karşıyaka sokak arasında kalan Yeşil ada isimli site içerisinde yer almaktadır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel D-400 Karayoluna yaklaşık 150 mt, denize yaklaşık 250 mt, ve Alanya Şehir merkezine yaklaşık 6 km mesafededir. İmar Durumu: Satışa konutaşınmazın bulunduğu parsel, ayrık nizam toplam 4 kattaE=0,75bina yapımına imarlıdır. Hali Hazır Durumu: Satışa konu taşınmazın bulunduğu Kestel Köyü 2233 parsel; etrafı çevrilmiş halde, imar ihyası yapılmış olan, içerisindefarklı büyüklüklerde ikiz villalardan oluşan Yeşil ada isimli bir site bulunan parseldir. Bu parselin yeşil alan, yol, DOP Vb. kesintileri yapılmış net imar parselidir. Parselde elektrik, su, alt yapı, PTT ve belediye hizmetleri vs. mevcut, olupgürültü ve hava kirliliği yoktur. Satışa konu taşınmazın bulunduğu Yeşil Ada sitesi, toplamda 332 bağımsız bölümden oluşan, etrafı çevrili, bahçe içerisindeki, otoparklı, sosyal alanlı, açık yüzme havuzlu, tüm peyzaj çalışmaları yapılmış olan, yaklaşık, 15-20 yıllık bir sitedir. Satışa konu taşınmaz parselin orta bölümünde kalan bloğun batı-güney ve doğu cephesinde kalan, asansörsüz kiremit çatılı, içten merdivenli, sonradan tadilat görmüş olan, bodrum katında bir adet mutfağı ve bahçeye açılan şömineli terası bulunan, 1. Katında 1 adet şömineli odası ve bir balkonu bulunan, 2. Katında bir adet ebeveyn banyolu yatak odası bulunan, merdiven sahanlığında ise bir adet wc'li banyosu bulunan, çatı katında ise bir adet yatak odası ve 1adet geniş terası bulunan deniz manzaralı, pvc doğramalı, yaklaşık 145 m² alanlı, tripleks meskendir. Değeri:Taşınmazın bulunduğu yeri, konumu, üzerinde bulunan imalatlar vb. gibi değerine etki eden hususlar nazara alındığında 240.000,00 TL'dir. KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı : 31/08/2006
1. Satış Günü : 16/10/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/11/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 Alanya/Antalya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN Tapu Kaydı : Antalya İli, Alanya İlçesi, Kestel Köyü, 860 ada 1 parselde kayıtlı, 690,53 m² alanlı arsa vasıflı taşınmaz. Borçlulardan F.K. adına tam hisselidir. Bulunduğu Yer: Satışa konu taşınmaz batısından Kestel Mahallesi sigorta caddesine cephelidir. Parsel Pafta ve çaplı krokisine aynen uymaktadır. İmar Durumu: Satışa konu parsel, ayrık nizam toplam 4 kattaE=0,75bina yapımına imarlıdır.Hali hazır durumu: Satışa konu Kestel Köyü 860 ada 1 parsel; etrafı çevrilmiş halde, imar ihyası yapılmış olan, içerisinde 2 katlı kiremit çatılı, içi-dışı sıvalı boyalı halde, iç ve dış doğramaları ahşaptan imalatlı, asansörsüz, betonarme karkas yapıda, bahçe içerisinde yaklaşık 20-30 yıl yıpranmalı bir yapı bulunan, meskun mahal içerisinde kalan bir parseldir.Parselin yeşil alan, yol, DOP Vb. kesintileri yapılmış net imar parselidir. Parselde elektrik, su, altyapı, PTT ve belediye hizmetleri vs. mevcut, olupgürültü ve hava kirliliği yoktur. Parselin tahminen 400 Mt. Güney-Batısında D-400 Antalya-Mersin yolu, 300 Mt. Kuzey-Batısında Dimçayı, 600 Mt. Güney-Batısında D-400 Antalya-Mersin yolu Dimçayı Köprüsü, 745 Mt. Doğusunda Alanturİ.Ö.O., 2055 Mt. Kuzey-Doğusunda Akdeniz Ünv. Alanya işt. Fak., 750 Mt. Güney-Batısında Deniz bulunmaktadır. Değeri:Yukarıda açıklanan özellikleri bulunduğu yeri, konumu, üzerinde bulunan imalatlar vb. gibi değerine etki eden hususlar nazara alındığında Arsa vasıflı taşınmaz üzerindeki muhtesatları (2 katlı yapı ve eklentileri) ile birlikte toplam 600.000,00 TL'dir. KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 16/10/2017 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 13/11/2017 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/594 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/08/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR