Yazdır

DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa ve bina

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00491599
Şehir : Denizli
Yayınlandığı Gazeteler

DENİZLİ 24.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 30.12.2016 10:00
Muhammen Bedeli : 110000 TL
İkinci İhale Tarihi : 30.01.2017 10:00
Dosya Numarası : 2016/5042 Esas
İhale Yeri : Hatipoğlu Mh. Atatürk Cd.1070 Sk.No:1 Kt:4 (Eski Çınar V.D.)Pamukkale Bld. Mezat S./ DENİZLİ
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
7. İCRA DAİRESİ
2016/5042 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 38 Ada No, 3 Parsel No, ATALAR MAH. Mahalle/Mevkii, - / BİRİNCİ / - (Bağ.Böl.No:7) Bağımsız Bölüm de kayıtlı taşınmaz; arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bodrum kat+zemin kat+2 normal kat+çatı arası katlı betonarma tarzda yapılmış bina bulunmaktadır. Bina ana giriş kapısı aliminyum doğ.lı, merdiven korkulukları aliminyum doğ.lı merdivenler mermer kaplamalıdır. Merdiven boşluğu duvar ve tavanı alçı sıvalı ve badanalıdır. Bina üzeri çatılıdır. Satışa konu taşınmaz binanın arka cephesine bakmaktadır. Bina da her katta 4 apart olmak üzere toplam 12 B.B. vardır. 3-5 yıllık binadır. Asansör yoktur. Satış konusu 7. B.B. nolu mesken; bina girişine göre solda merdivenin bitişiğinde 1. kattadır. 41,00 m² alanlıdır. Salon+açık mutfak, 1 oda, 1 banyo+wc vardır. Balkon yoktur. Zemin salon-oda-koridor-mutfakta laminant parke kaplamalıdır. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplamalıdır. Banyoda hilton lavabo, wc. vardır. Taşınmzda ısıtma bireysel doğalgaz kombilidir. Girişte MDF. Doğ.lı vestiyer dolabı vardır. Mutfakta tezgah mermerit dolaplar MDF.Doğ.lıdır. Oda kısmıda ortada kolon olup biçimsizdir. Dış kapı ve pencereler plastik PVC. Doğ.lıdır. Duvar ve tavan alçı sıvalı, asma tavanlı, spot aydınlatmalı, badanalıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. iç kapılar Amerikan kapıdır. Taşınmaz bulunduğu mevki olarak; atalar mah. de 1339 sokaka cephelidir. Emek caddesine , kıbrıs şehitler caddesine, Atatürk ortaokuluna, Denizli Anadolu lisesine yakın konumdadır. Konum itibariyle tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşımı rahat TEK - PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Atalar Mah. 1339 Sokak No:5 K:1 D:7 Pamukkale / DENİZLİ
Yüzölçümü : 280,00 m2 KDV Oranı : %1

Kıymeti : 110.000,00 TL
İmar Durumu : İnşaat tarzı Mesken konut alanında, bitişik nizamda, kat adedi=3 olarak belirtilmiştir. Bina imar planına
uygun yapılaşmıştır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 30/12/2016 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/01/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Hatipoğlu Mh. Atatürk Cd.1070 Sk.No:1 Kt:4 (Eski Çınar V.D.)Pamukkale Bld. Mezat S./ DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK nun 127.Md'si uyarınca iş bu ilan aynı zamanda ilgililere satış ilanı tebliğ mihayetindedir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5042 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları tebliğ ve ilan olunur.21/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR