Yazdır

GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa ve bina

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00451467
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 215500 TL
İkinci İhale Tarihi : 16.01.2017 14:00
İlk İhale Tarihi : 14.12.2016 14:00
Dosya Numarası : 2016/129409 ESAS
İhale Yeri : Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu - Şehitkamil / Gaziantep
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
13. İCRA DAİRESİ
2016/129409 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Merkez İlçe, 128 Ada No, 312 Parsel No, EMEK Mahalle/Mevkii, 10 Bağımsız Bölüm Borçluya ait bu taşınmazın tapu kayıtlarında cinsi altı katlı kargir apartman olarak belirtildiği gibi parsel üzerine 6 kat yapılmış bir yapı olduğu borçlunun bu yapı içerisinde kat irtifakında belirtildiği gibi ikinci normal kattaki 10 nolu mesken olan bağımsız bölüme girildiğinde buranın mesken olarak düzenlenmiş olduğu kendi içerisinde 2 oda misafir salonu ve müştemilatlarının olduğu belirtilmiştir, daire batı ve güney cephelidir. Mesken olarak düzenenlenen bu yapı betorname olarak yapılmış, duvarları ince sıva üzeri macunlu yağlı boyalıdır. Islak zemin tabanları seremik ile kaplıdır. Oda tabanları ve misafir salonu tabanı ise ahşap parke ile kaplıdır, iç doğramalar ahşah olup üzeri yağlı boyalıdır. Dış doğramalar ise PVC den imal edilmiştir, mutfak, banyo, wc, lavabo duvarları fayansla kaplıdır. Bu meskenin inşaat alanı ise 120 m²dir ve eklentisi 10 nolu kiler,Konu edilen bu taşınmaz kaloriferle ısınmaktadır. Bu taşınmaz şehrin batısında bir bölgede bulunmaktadır. Taşımazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür. Taşınmazın hertürlü belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür. Yakın çevresinde iller bankası bulunmaktadır.
Adresi : Fatih Mahallesi Fevzi Çakmak Bulvarı Altın Evler Sitesi C Blok Kat:3 Daire:10 Şehitkamil / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 1.161 m2
Arsa Payı : 63/1161
İmar Durumu : İnşaat tarzı Taşınmazın imar planı içinde olduğu imar planında ayrık nizam beş katlı yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 215.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 14/12/2016 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 16/01/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu - Şehitkamil / Gaziantep
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/129409 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/10/2016
Yemen KOÇAK
İcra Müdür Yardımcısı
174882


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR