Yazdır

KALE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa ve bina

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00451125
Şehir : Denizli
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 01.12.2016 10:00
Muhammen Bedeli : 194168 TL
İkinci İhale Tarihi : 27.12.2016 10:00
Dosya Numarası : 2014/131 Talimat
İhale Yeri : KALE BELEDİYESİ OTOGAR ZABITA BEKLEME SALONU
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KALE
(DENİZLİ) İCRA DAİRESİ
2014/131 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Denizli İli, Kale İlçesi, 3094 Parselde Karaköy Mahallesi Müşteribaşı mevkiinde olup 852,38 m2 dir. Taşınmaz kale ilçesine 5 km uzaklıkta, belediye imar planı içerisinde kalmaktadır. A-2 inşaat nizamına tabi ve inşaat alanı %20 olup, taşınmaz üzerinde iki katlı BAK tarzında yapılmış üstü çatılı kiremit örtülü zemin artı ikinci kattan oluşan bina mevcuttur. yaklaşık yirmibeş yıllık bina görünümündedir. halen konut olarak kullanılan binada zemin katın doğramaları demir birinci katın doğramaları PVC dir.yıpranma payı %25 seviyesinde olup 120 m2 oturma alanlıdır. Binaya bitişik vaziyette yapılan müştemilat binası ise tek katlı olup üstü çatılı kiremit örtülüdür. yığma kargir binadır. 80 m2 oturma alanlıdır. yıpranma payı %40 dır. taşınmaz içerisinde ayrıca birer adet ceviz,şeftali.ikişer adet kayısı,ayva,erik, dört adet elma,birer adet armut,zeytin,badem ağacı mevcuttur.
Kıymeti : 194.168,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 01/12/2016 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/12/2016 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : KALE BELEDİYESİ OTOGAR ZABITA BEKLEME SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/131 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR