ÇANAKKALE 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00701006
Şehir : Çanakkale / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

BURASI ÇANAKKALE 15.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2187 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.01.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2018 10:00
Satış Yeri
:
ÇANAKKALE 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇANAKKALE
2. İCRA DAİRESİ

2017/2187 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz;Çanakkale, Merkez, Karacaören Köyü, Köyiçi Mevkii, Kapı No:215'te kayıtlı bulunan persel numarası 1837'de kayıtlı taşınmazdır. Tapu kayıtlarında taşınmaz "Arsa" niteliğinde olup, arsa alanı 480,00 m²dir. Taşınmaz tapu kaydında arsa olmakla birlikte, keşif anında yapılan incelemede taşınmaz üzerinde iki katlı yığma tarzda inşa edilmiş zemin katında ve 1. katında birer adet mesken olmak üzere toplam 2 adet dairesi olan taban alanı yaklaşık 97 m² ve toplam alanı da yaklaşık 194 m² olan bir yapı ile ayrıca taban alanı yaklaşık 50 m² olan yığma tarzda inşa edilmiş tuğla duvarlı dışı sıvasız ve halen depo olarak kullanılan bir yapı ve ayrıca bu yapılar arasında çelik konstrüksiyon taşıyıcı sistemi olan çatı makas üzeri oluklu levha kaplı açık sundurma da bulunmaktadır. Taşınmaz, konum itibariyle köy yerleşik alanı içinde olup, yakın çevresinde müstakil tarzda bahçeli köy evleri ile köy merkezi mevcuttur.Taşınmazın bulunduğu Karacaören Köyü, şehir merkezine en yakın köylerden birisi olup, toplu taşım araçları ile ulaşma imkanı bulunmaktadır. Öte yandan; taşınmaz hisseli olup, müdürlüğümüzce taşınmazın borçluya ait 13/16 hissenin satışı yapılacaktır. İhaleye girenler bu hususu da kabul etmiş sayılacaktır.
Adresi : Karacaören Köyü Köyiçi Mevkii Kapı No:215 Merkez/ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 480,00 m²
Arsa Payı : - (HİSSE : 13/16)
İmar Durumu : Çanakkale mücavir alan sınırları içerisinde, 1/15000 ölçekli nazım imar planında "Köy Yerleşik Alanı" içerisinde kalmakta olup, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmamaktadır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 06/02/2007 tarihli Bakanlar Kurulu kararına istinaden yabancı gerçek kişilere ve tüzel kişilere satılamaz. Sınırlı ve aynı hak tesis edilemez. - Aile Konutudur.
1. Satış Günü : 11/01/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/02/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ÇANAKKALE 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2187 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/11/2017

2/2
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR