KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00641619
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : KÖYCEĞİZ MAH. / MERAM
: 350
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 28.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/2039 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
96075 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2017 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.10.2017 14:00
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI A BLK ZEMİN KAT İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONUKARATAY / KONYA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2014/2039 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, Köyceğiz Mahalle/ 19120 Ada No, 1 Parsel No, , Konya ili, Meram İlçesi, Yaka mahallesinde, Köyceğiz caddesi Konuk sokağa cephelidir. Güneyindeki sokağa bakmaktadır. Üzerinde hiçbir yapı ve tesis bulunmamaktadır. Yakın çevresinde zemin kat + bir adet normal katı olan dubleks meskenler bulunmaktadır. Şehir merkezine uzaklığı yedi kilometrenin üzerindedir. 8 H II pafta 19120 ada 1 parselde kayıtlı 350,00 m2 alanlı arsanın; bulunduğu mevkii, konumu, niteliği ve niceliği, şehir merkezine uzaklığı, dosya içerisinde bulunan imar durumu, satışın ihale yoluyla yapılacak olması ve alım satım rayiçleri dikkate alınarak keşif tarihindeki bedelinin 105.000,00TL (yüz beş bin Türk Lirası)olabileceği hususunda yapılan araştırmalar,Borçlunun hissesine düşen 183/200 hissesinin değeri 96.075,00TL (doksan altı bin yetmiş beş Türk Lirası)olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Yaka Mah.Köyceğiz Cad.Konuk Sk.Özgül Sk. Cepheli N:5 Teki Evin Kuzey Doğusunda,Öneri Sokağa Cepheli No .1 Deki Evin DoğusundaMeram / KONYA
Yüzölçümü : 350 m2
Arsa Payı : 183/200
İmar Durumu : İKİ KAT AYRIK NİZAM MESKEN SAHASINA İSABET ETMEKTEDİR. ÖN BAHÇE ÇEKME MESAFESİ 10,00MT. KOMŞU BAHÇE ÇEKME MESAFESİ 5,0MT. arka bahçe çekme mesafesi 3,25Mt olarak belirlenmiştir
Kıymeti : 96.075,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :tapu kaydında hacizler mevcuttur.
1. Satış Günü : 19/09/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 16/10/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI A BLK ZEMİN KAT İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONUKARATAY / KONYA -------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/2039 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR