AMASYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623660
Şehir : Amasya / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 19.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/299 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
29470 TL
İlk İhale Tarihi
:
16.08.2017 14:30
İkinci İhale Tarihi
:
11.09.2017 14:30
İhale Yeri
:
Amasya Adalete Sarayı Giriş Kat Sulh Hukuk Memurluğu Satış Odasında

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AMASYA 2. İCRA DAİRESİ
2016/299 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İli, Merkez İlçesi, Ziyere Kasabası 177 Ada 8 parsel 117,88 m² yüzölçümlü taşınmaz tapuda ev ve avlu olarak vasfında kayıtlı tam hisselidir. taşınmazın mahallinde yapılan fiziki tespitte taşınmaz üzerindeki binanın yıkıldığı, enkazının kaldırıldığı, boş arsa konumunda olduğu, taşınmaz kasaba imar planı içeresindedir. imar parsellidir. Geometrik şekil olarak dikdörtgen şeklindedir. Şimdiki hali ile tek cephesi imar yoludur. arsanın bir kısmı ticari alanda bir kısmı da meskun alanda kalmaktadır/bulunmaktadır. Taşınmaz topografik açıdan düz bir zemindedir. Taşınmaz cepheli olduğu imar yolları ile aynı kottadır. Taşınmazın etrafı ticari ve meskun alan olup etrafında yapılaşmalar mevcut vede devam etmektedir. Arsanın ulaşımı kolay ve normal olup, taşınmaz kasaba mekezindedir. Taşınmazın bulunduğu yerde kasaba imar pılanı zemin uygulaması yapılmıştır. Belediye Alt ve üst hizmetleri tamamlanmış olup, bunlardan faydalandığı tespit edilmiştir.
Adresi : Ziyaret Kasabısı Çınar Sokak da Merkez Camii Karşısı Köşede Boş Bir
Arsadır.Merkez / AMASYA
İmar Durumu : Var Parselasyon ve imar durumunun aynı olduğu -177 ada 8
parselin ticari ve konut alanında kalmakta olduğu - inşaat nizamı bitişik
nizam dört (B-4) kat olduğu belirlenmiştir.
Kıymeti : 29.470,00 TL (Amasya İcra Hukuk Mahkemesinin 30/03/2017 tarih ve
2016/265 Esas 2017/90 Karar sayılı ilamı ile kesinleşmiştir.)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Beyan Kısmında Bu parseldeki bina yola 1,98 m² tecavüzlüdür şerhi
bulunmaktadır
1. Satış Günü : 16/08/2017 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 11/09/2017 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Amasya Adalete Sarayı Giriş Kat Sulh Hukuk Memurluğu Satış Odasında
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/299 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/06/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR