KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623319
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Yayınlandığı Gazeteler

E-HABER KAYSERİ 17.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/120 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
70000 TL
İlk İhale Tarihi
:
25.07.2017 09:30
İkinci İhale Tarihi
:
22.08.2017 09:30
İhale Yeri
:
Kocasinan Belediye Mezat Salonu İstasyon Mah. Ziya Sk. No:6 Kat:2 Kocasinan/Kayseri

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ

2016/120 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Kayseri ili, Melikgazi ilçesi, Gesi mah. 521 ada, 6 parselde kayıtlı, arsa vasıflı taşınmazın tam hissesi satılacaktır. Satışa konu taşınmaz Melikgazi Belediyesi İmar Planı içerisinde, her türlü belediye alt ve üst yapı imkanlarından (kent içi toplu taşıma, belediye temizlik ve çöp toplama, kanalizasyon, sağlık ve eğitim ve kentsel kamu hizmetlerinden) yararlanabilir durumda, düz topografyalı, doğudan yola cepheli, diğer yönlerden komşu parsellerle sınırdaştır. 1/1000 ölçekli uygulama imar planı gereği 3 katlı konut alanında kalmaktadır. Taşınmaz çevresinde 2-3 katlı yapılar bulunmakta, taşınmaz Alparslan Türkeş Bulvarına 500m, Gesi Kasabasına 1,6km, İldem Kooperatif evlerine 1,1 km, Kayseri Cumhuriyet Meydanına 17 km mesafede bulunmaktadır.

Kıymeti: 70.000,00 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir/dosyasında

1. Satış Günü: 25/07/2017 günü 09:30 - 09:35 arası

2. Satış Günü : 22/08/2017 günü 09:30 - 09:35 arası

Satış Yeri: Kocasinan Belediye Mezat Salonu İstasyon Mah. Ziya Sk. No:6 Kat:2 Kocasinan/Kayseri
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/120 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR