ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00620808
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 14.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/83 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.07.2017 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.08.2017 11:00
Satış Yeri
:
ELBİSTAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÜĞÜN VE TOPLANTI SALONU KÖPRÜBAŞI MAH. CUMHURİYET MEYDANI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2015/83 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Kahramanmaraş Elbistan İlçesi, esentepe mah. Muhacirparkı mevkii 763 Ada, 4 Parselde kayıtlı, arsa nitelikli taşınmaz; Dosyamıza sunulan bilirkişi raporuna göre; taşınmazın bulunduğu bölgenin alt yapı imkanlarından yararlanması tamdır ve ulaşım sorunu yoktur. çevrede bahçeli ev tipi meskenler yoğunluktadır. Taşınmaz düz bir alanda ulup geometrik olarak kare şeklindedir. parsel üzerinde betonarme tarzda yapılmış tek katlı yapı vardır. yapının dış cephesi ince sıvalıdır. çatısı yapılmamıştır. yapının net alanı 114, brüt alanı 130 m2 dir.
Yüzölçümü : 489,01 m2
İmar Durumu :1/1000 uygulama imar planında yer almakta, konut alanında 2 kat, yoldan 5 ve komşu parsellerden 3 er metre çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 14/07/2017 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 11/08/2017 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri :ELBİSTAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÜĞÜN VE TOPLANTI SALONU KÖPRÜBAŞI MAH. CUMHURİYET MEYDANI
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (BU TUTAR MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜNTR 840001500158007290495053 İBAN NOLU HESABINA DOSYA NUMARASI İSİM VE TC KİMLİK NUMARASI İLE YATIRILIP, MAKBUZ /DEKONT İLE ARTTIRMAYA KATILMAK DA MÜMKÜNDÜR.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. (KDV, DV ve harçlardan muafiyet ve istisnaları bulunanlar dayanaklarını sunmaları gerekmektedir.) Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/83 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.
7- İİK 127 maddesi gereğince, iş bu satış ilanı tapuda ve adres kayıt sisteminde adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

BAĞLI İLANLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR