TRABZON 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık arsa

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00508222
Şehir : Trabzon / Yomra
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 14.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
332459 TL
İlk İhale Tarihi
:
31.01.2017 11:00

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.TRABZON 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Taşınmaz köyden mahalleye dönüşmüş alan içinde köy yerleşik alan içinde.Plansız alan sahasında. Tarla ve Fındık bahçesidir. Belediye hizmetlerinden yararlanır.Arsa vasfındadır.Parsel üzerinde 3 katlı bina bulunmaktadır. Arsa bedeli bilirkişi raporunda, 115.298,00 TL dir. Bina bedeli 217.161,00 TL dir. Taşınmaz üzerindeki bina 3 katlıdır. Bodrum kat alanı 115 m2. garaj olarak kullanılmaktadır.Binanın çatışı ve dış cephesi tamamlanmıştır. her kat yaklaşık 133 m2 dir. Ortak alanlarının boyası hariç diğer imalatları tamamlanmıştır. Bodrum katın iç sıvası yapılmış dış kapı ve pencere imalatları tamam olup boya zemin kaplaması gibi imalatları noksandır. zemin katın zemin kaplaması noksan olup iç sıva boyası ve doğramaları tamamlanmıştır. normal katın ise imalatları tam olup mesken olarak kullanılmaktadır. yapının toplam alanı 381m2 dir.
Adresi :Trabzon İl, Ortahisar İlçe, 3543 Ada No, 3 Parsel No, Dolaylı Mah/Güney
Yüzölçümü : 1.152,98 m2
Arsa Payı : Dosyasındadır
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 332.459,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yok
1. Satış Günü : 31/01/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 27/02/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Mezat Salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/12/2016İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR