Yazdır

RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00503120
Şehir : Rize
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 08.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 08.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 301455 TL
İlk İhale Tarihi : 27.01.2017 15:10
Dosya Numarası : 2015/71 TLMT.
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni


T.C. RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU
DOSYA NO :
2016-27 satış
Sulh Hukuk Mahkemesi Satış MemurluğundanSatılmasına karar verilen gayrimenkullerin cinsi, kıymeti, adedi, evsafı özellikleri:Satışa konu Rize merkez Yeniköy mahallesinde kain ; 1319 ada 45 sayılı parsel Şehir merkezine ortalama 1 km,pazar caddesine ise 50 metre mesafede olup,Alattin Hoca sokak ile 1 nolu cami sokağın kesiştiği köşe parseli konumundadır.Taşınmaz dosyada mevcut Belediye Başkanlığınnın sunduğu imar planına göre arsa vasfında ve imar parselidir.Taşınmazın iki cephesinden geçen 5 ve 8 mt genişliklerinde imar yolları trafiğe açık olup ayrık nizam 6 katlı yapılaşmaya elverişlidir. Taşınmaz çok az eğimli olup, bina inşaatı için oldukça elverişlidir.Çevresinde okul,alışveriş merkezi,kentsel dönüşüm timya vadisi konutları,blok aphartmanlar ve değişik işyerleri bulunmaktadır.Taşınmaz belediye ve kamunun her türlü alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Tüm bu özellikleri ile taşınmazın değeri 301.455,00 TL. Olaraktespitle bu muhammen bedelle açık artırmaya çıkarılacaktır.
SATIŞ ŞARTLARI :Satışa konu Rize Merkez Yeniköy mahallesinde kain 1319 ada 45 sayılı parselin;
1. Satış günü : 27.01.2017 günü saat 15.10-15.20 arası,
2. Satış günü : 22.02.2017 günü saat 15.10-15.20 arası,
Rize merkez Sulh hukuk Mahhkemesi duruşma salonunda satışları yapılacaktır.
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tebliğ edilemeyen hissedarlara gazete ilanı satış ilanı tebliğ yerine geçecektir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/27 satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR