Yazdır

KUMLUCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00498153
Şehir : Antalya
Yayınlandığı Gazeteler

BATI ANTALYA 06.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 19.01.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi : 15.02.2017 10:00
Muhammen Bedeli : 32252 TL
Dosya Numarası : 2016/415 TLMT.
İhale Yeri : KUMLUCA BELEDİYESİ MEZAT SALONU.ADLİYE KARŞISI.KUMLUCA ANTALYA
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

KUMLUCA

İCRA DAİRESİ

2016/415 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri:
Antalya İl, Kumluca İlçe, 377 Ada No, 17 Parsel No, Yalı Mevkii, Yenice Köyündeki taşınmaz tapu kaydı itibariyle arsa niteliğindedir. Parselin yüzölçümü 304,52m2'dir. Kumluca Belediyesi sınırları ve imar planı içinde İ-3 olup konut alanında kalmaktadır. Taşınmazın güney cephesi bitişik nizam olup batı cephesinde yol bulunmaktadır. Parselin batı cephesinde kot farkından dolayı betonarme perde ve merdiven imalatı bulunmaktadır. Taşınmazın 1/2 hissesi (ihaleye konu olan)borçlu tarafa aittir.

Yüzölçümü: 304,52 m2

Kıymeti: 32.252,00 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü: 19/01/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü: 15/02/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri: KUMLUCA BELEDİYESİ MEZAT SALONU.ADLİYE KARŞISI.KUMLUCA ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/415 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2016

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR