Yazdır

DENİZLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00496816
Şehir : Denizli
Yayınlandığı Gazeteler

CUMHURİYET 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 16.02.2017 10:10
İlk İhale Tarihi : 19.01.2017 10:10
Dosya Numarası : 2016/4948 Esas
İhale Yeri : Adalet Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi No:23 Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu Merkezefendi/ DENİZLİ
Muhammen Bedeli : 200000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
2. İCRA DAİRESİ
2016/4948 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli Honaz İlçesi Honaz Mah. Haydar Mevkii Mahallesi M22B21C1C1D pafta 285 ada 1 parselde kayıtlı 7795,00m2 miktarlı arsa vasıflı taşınmaz üzerinde 8 adet blok( 68B.B. vardır) yapılmıştır. Binalar dışında kalan bahçe, açık otopark düzenlenmiştir. Her bir bina B+Z+3 normal katlı betonarme 3. Sınıf B grubu binadır. Her katta iki daire vardır. Bodrum katta 1 daire vardır. Toplam 9 dairedir. Satışa konu daire F blokta 3. Katta bina girişine göre sağda kalmaktadır. Bina asansörlüdür, lakin henüz çalışmamaktardır. Binada dairelerde ve satışa konu dairede petekler döşenmiş kalorifer tesisatı tamamlanmıştır. Apt. Ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları alimyum doğramalırdır. Merdivenler mermer kaplamalı duvar ve tavanı alçı sıvalı ve saten badanalıdır. Bina olarak temiz ve yeni binadır. Binada hiç kimse oturmamaktadır. Bina üzeri ahşap çatılıdır. 7. B.B.nolu mesken; 126,00m2 net alanlı 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 wc, 2 banyo, kridor, 2 balkon şeklindedir. Duvarlar ve tavan alçı sıvalı badanasızdır. Zemin kaplamaları yapılmamıştır. Banyo ve wc de zemin ve duvarlarda kaplamalar yapılmamış, hiçbir imalat yapılmamıştır. Daire giriş kapısı çelik daire içi kapılar yapılmamıştır. Mutfakta hiçbir imalat yoktur. Bulurduğu mevkii olarak satış konusu taşınmaz Afşinbey Mah.de ön çepheden Akif Erşan sokağa diğer cephelerden site içine çephelidir. Honaz Meslek Yüksekokulu, Honaz İlkokulu, Toki Cami, Osman Nuri Filiz Caddesi, Honaz Hükümet Konağı yakın konumdadır. Ulaşımı her türlü vasıtayla kolaydır. Çevresinde genellikte yurtlar apartlar ve yeni yapılaşmalar vardır. Honaz Belediyesinin bütün hizmetlerinden yararlanmaktadır. Çevresindeki yapılaşmalarda taşınmaz gibi 4 katlıdır. Gazetede yapılacak gayrimenkul satış ilanının İİK'nun 127. maddesi gereğince adresinde bulunamayan ilgililere tebliğ mahiyetindedir.

Adresi : Taşınmaz Afşinbey Mah. Napolyon Sokak Kirazlı Şehir Konutları No: 6f F Blok Kat: 3 Daire: 7 Honaz Denizli adresindedir. Taşınmaz içinde kimse oturmamaktadır. Taşınmaz natamam haldedir.
Yüzölçümü : 126 m2
Arsa Payı : 1/68
İmar Durumu : 285 ada 1 parsel nolu taşınmaz; konut alanında ayrık nizamda dört kat müsadeli bina yüksekliği=12,50m şeklindedir. Taşınmaz üzerindeki mevcut binalar imar planındaki şartlara uygun olarak yapılmıştır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 19/01/2017 günü 09:10 - 09:15 arası
2. Satış Günü : 16/02/2017 günü 09:10 - 09:15 arası
Satış Yeri : Adalet Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi No:23 Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu Merkezefendi/ DENİZLİ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4948 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR