GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00497705
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 30.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/91658 ESAS
Muhammen Bedeli
:
569940 TL
İlk İhale Tarihi
:
24.01.2017 10:30
İkinci İhale Tarihi
:
24.02.2017 10:30
İhale Yeri
:
Gaziantep Adliyesi ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
13. İCRA DAİRESİ
2015/91658 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :

Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 3253 Ada No, 1 Parsel No, Batıkent Mah. Mahalle/Mevkii, 1 Bağımsız Bölüm Taşınmazın Özellikler :

A-Ana Gavrimenkulün Özellikleri
Taşınmaz, betonarme karkas tarzında, blok nizam olarak 3.864,00 m2 arsa üzerine inşa edilmiş 2 bloklu siteden B blok olup, Bodrum kat + Zemin kat + Asma kat + 9 Normal kat + Çatı kattan ibarettir. Bodrum katında garajlar ve müşterek alanlar; Zemin ve asma katında bina girişi ve dükkanlar; Normal katların her birinde 2 `şer adet mesken olmak üzere binada toplam 9 adet dükkan ve 18 adet mesken bulunduğu görülmüştür. Bina dış cephesi akrilik boyalıdır. Bina giriş kapısı demir doğrama, merdiven korkulukları alüminyum doğrama olup binada bireysel kombi tesisatı ile asansör mevcuttur.

B-Bağımsız Bölümün Özellikleri
Dava konusu 1.normal kat 1 bağımsız bölüm numaralı mesken olarak belirtilen taşınmaz, bina girişinin zemin kattan verildiği binanın, bina girişine göre 1 kat üstte ve sağ tarafta, güney doğu ve batı cephede yer almaktadır. Konu mülkün mahallindeki brüt kullanım alanı yaklaşık 230 m2 olup 4 oda, salon, mutfak, banyo, Lv-wc, antre, hol, kiler ve 2 balkon bölümlüdür. Zeminler salon ve odalarda laminat parke, antre, hol ve mutfakta granit seramik, ıslak hacimlerde seramik kaplıdır. Duvarlar duvar kağıdı kaplı, tavan spotlu alçıpan dekorlu asmatavan uygulamalıdır, iç kapılar ahşap, pencereler PVC doğramadır. Daire giriş kapısı çelik kapı olup ısınma bireysel kombi sistemi ile yapılacak şekilde tesisat bulunmaktadır. Meskende lüks işçilik ve malzeme mevcuttur.
Taşınmazın Konumu Ulaşımı ve Çevresi : Taşınmaza ulaşım içiN, Kürşat Tüzmen bulvarı üzerinde Abdulkadir Aksu bulvarı kesişiminden itibaren kuzeybatı istikamette yaklaşık 660 metre ilerlendiğinde yolun solunda 9061 nolu sokak ile kesişiminin batısında konumlu Florya Sitesi B bloğa ulaşılır. 27 dış kapı nolu B Blok konu mülkün yer aldığı binadır. Konu mülkün yer aldığı parsel üzerinde iki bloklu site bulunmaktadır. Taşınmazın yer aldığı B blok parselin doğusunda yer almaktadır. Taşınmaza yakın konumda olan bilinen yerler, Özel Emine Nakıpoğlu Koleji, Aysel İbrahim Akınal Ticaret Meslek Lisesi ve Anneler Parkı olarak sıralanabilir. Şehir merkezine yaklaşık 4,3 km mesafededir. Taşınmaz Kürşat Tüzmen bulvarına cepheli olduğundan ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır.Gayrimenkul konum olarak, şehrin üst gelir grubu aileleri tarafından tercih edilen İbrahimli bölgesini oluşturan mahallelerden Batıkent mahallesinde yer almaktadır. Bölge genelinde 6-8 katlı lüks işçiliğe sahip konutların yer aldığı binalar bulunmaktadır. Atatürk mahallesi ağırlıklı olarak konut fonksiyonlu gelişmiş durumda olup ana arter üzerinde bulunan binaların zemin katları dükkan olarak planlanmaktadır. Taşınmazın yer aldığı bölge büyük ölçüde gelişmiş bir bölge olup yeni yapılan ve yapılmakta olan yapılar da mevcuttur.

Adresi : Batıkent Mah. Kürşat Tüzmen Bulvarı No:27 Fulorya Sitesi B Blok Kat 1 Şehitkamil / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 3.864 m2 Arsa Payı : İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı İmar planın Konut- Ticaret alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 569.940,00 TLKDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 24/01/2017 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü : 24/02/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/91658 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR