YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00495679
Şehir : Yalova / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/1398 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
30442 TL
İlk İhale Tarihi
:
24.01.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
23.02.2017 14:00
İhale Yeri
:
RÜSTEMPAŞA MAH. HUZUR SOKAK NO:2, KAT:1 UĞUR MUMCU İŞ MERKEZİ YANI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU MERKEZ/YALOVA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

YALOVA

İCRA DAİRESİ

2015/1398 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Özellikleri :Yalova İli Çınarcık İlçesi Esenköy Köyü 332 ada 3 sayılı parsel 234,02m2 tapu alanlı olup,arsa vasfındadır.parsel tam hisse oranında borçlu adına kain tapuludur.Taşınmaz üzerinde ekonomik değere sahip olan herhangi bir yapı bulunmamaktadır.Marmara denizine yaklaşık 2km mesafede olup ulaşılabilir konumdadır.Yalova ilinde genellikle 2. Konut alanı olarak tercih edilmektedir.Taşınmaz Yalova-Armutlu karayoluna yaklaşık 500m mesafeli konumda bulunmaktadır.Esenköy Belediyesi tarafından hizmet götürülmektedir.Taşınmaz elektrik,su telefon kanalizasyon,doğalgaz gibi hertürlü alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden faydalanabilmektedir.

İmar Durumu :Esenköy Belediyesinin 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarında kaldığı,konut yapılaşma sınıfında olup 2 katlı imar durumunun bulunduğu tesbit edilmiştir.Parsel 2 katlı ön bahçeli taks:0,25 kaks:0,50 olarak yapılaşma şartlarına sahiptir.

Kıymeti : 30.422,60 TL

KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 24/01/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 23/02/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : RÜSTEMPAŞA MAH. HUZUR SOKAK NO:2, KAT:1 UĞUR MUMCU İŞ MERKEZİ YANI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU MERKEZ/YALOVA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu ilan İ.İ.K: nun 127. maddesi gereğince , tapudaadresi bulunmayan, Tapuda ismi tam olmayanveya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adlitebligatı iade edilen ,tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1398 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR