Yazdır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00490408
Şehir : Tekirdağ
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY HABER 29.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 69600 TL
İkinci İhale Tarihi : 31.01.2017 15:10
Dosya Numarası : 2016/742 TLMT.
İhale Yeri : Tekirdağ/Çerkezköy adliyesi -  Mezat salonu
İlk İhale Tarihi : 04.01.2017 15:10
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2016/742 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Tekirdağ İli, Çerkezköy İlçesi, GMKP Mahallesi, Menekşe Sokak, No:12, Tapu kayıtlarında 537 Ada, 3 Parsel, zemin+bodrum kat 10 No.lu depolu iş yeri vasıflı bağımsız bölüm tam hisse kayıtlıdır. Çerkezköy İlçesi, GMKP Mah. 537 ada,3 Parsel tapuda 367,58 m² arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; 2011 yılı yapı ruhsatlı bodrum+zemin+4(çatı piyesli)normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi mantolama ile kaplıdır. Asansör mevcuttur. Merdivenler mermer korkulukları alüminyum doğramadır. İşyeri binanın zemin katında yer alıp onaylı mimari projesine göre:zemin kat 43 m² depo 88 m² kullanım alanına sahiptir. Taşınmaz halihazırda kullanılmamaktadır. İşyerinin bulunduğu konumun ticari potansiyeli oldukça düşüktür. Zemin katın duvarlar alçı sıva saten, tavanlar tavan boyalıdır. Zeminler kalebodur ile döşelidir. Wc mevcut olup kapısı ve projede bulunan bodrum kat bağlantı merdiveni yapılmamıştır.Cephe cam çerçeve ve kapıları alüminyum doğramadır.Bodrum kat kaba halde olup kapı girişi binanın iç tarafından açılmıştır.10 No.lu işyerinin bakım ve tadilat ihtiyacı mevcuttur. İşyeri Çerkezköy İlçesi içinde elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır.
Adresi : Tekirdağ İli, Çerkezköy İlçesi, GMKP Mahallesi, Menekşe Sokak, No:12
Yüzölçümü : 367,58 m2 Arsa Payı : 155/1143
İmar Durumu : Çerkezköy İlçesi, G.O.P. Mah. 537 ada,3 numaralı parsel, 1/1000 ölçekli mer’i revizyon uygulama imar planında ‘konut alanı’ fonksiyonunda kalmakta olup, ayrık nizam 5 kat imarlı max TAKS:0.40 yapılaşma şartlarına sahiptir.
Kıymeti : 69.600,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi
1. Satış Günü : 04/01/2017 günü 15:10 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 31/01/2017 günü 15:10 - 15:20 arası
Satış Yeri : Tekirdağ/Çerkezköy adliyesi - Mezat salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/742 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/11/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR