ERZURUM 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık arsa

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00492660
Şehir : Erzurum
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 24.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/11 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1336690 TL
İlk İhale Tarihi
:
29.12.2016 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
23.01.2017 10:00
İhale Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/11 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : taşınmaz meskun mahalde olup çevresinde Organize Sanayi Bölgesi, Endüstri tesisleri bulunmakta ve Erzurum -Ilıca-Erzincan Karayolunun kenarında bulunmaktadır, Taşınmazın bulunduğu alan daha önce tarım alanı görünümünde iken mevcut duble karayolu ve çevresinde yapılan tesisler ile modern görünümlü alan haline dönüşmüş olup taşınmaz artı değer kazanmıştır. Şu an ticari anlamda talep edilir niteliktedir. İmar planında konut dışı kentsel çalışma alanında yer almakta, E=2 ve Hmks=12,00 m olup mevcut donelere göre üzerinde ticari amaçlarla kullanımı mümkündür. Taşınmazın bulunduğu alan Dadaşkent ve Ilıca semt merkezlerine yaklaşık 5,00 km, şehir merkezine ise yaklaşık 15,00 km mesafede olup ulaşım vasıtalarla sağlanmaktadır. Taşınmazın olduğu alan tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Konut alanı olarak talep edilebilir bir niteliği bulunmamaktadır. Topoğrafyası düznü olan taşınmaz üzerkine her türlü tesis yapılabilir, boş arsadır.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İli Aziziye İlçesi Ilıca Mahallesi 11784 Ada No, 1 Parsel No, Arsa
Yüzölçümü : 10.693,52 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İmar uygulaması ile oluşmuş imar parselidir.
Kıymeti : 1.336.690,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 23/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR