Yazdır

BOLVADİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00491164
Şehir : Afyonkarahisar / Bolvadin
: 30000
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 25.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2013/183 TLMT
Muhammen Bedeli : 750011 TL
İlk İhale Tarihi : 17.02.2017 10:30
İhale Yeri : BOLVADİN BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU -
İkinci İhale Tarihi : 15.03.2017 10:30
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

BOLVADİN

İCRA DAİRESİ

2013/183 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar ili, Bolvadin ilçesi, Söğütlü Mahallesi 288 ada 11 parselde yer almakta olup,30.000,46 m2 yüzölçüme sahiptir.Taşınmaz her ne kadar tapuda tarla vasıflı olarak kayıtlı ise de Belediye imar planı içersinde sanayi alanında kalması ve Belediye hizmetlerinden faydalanması sebebiyle bilirkişilerce arsa niteliğinde değerlendirildiği raporlarında belirtilmiştir. Bilirkişilerce ; taşınmazın Emirdağ-Çay yoluna 100 m. içeride, şehir merkezine 5,5 km mesafede, bitişiğinde Emaye fabrikası , yakınında sanayi endüstriyel fabrikalarının ve üniversitenin bulunduğu, taşınmazın dikdörtgen bir şekle sahip olduğu ve üzerinde yapı bulunmadığı, herhangi bir tarımsal faaliyetin görünmediği,taşınmazın düz bir topografik yapıya sahip olduğu, ulaşım sorununun bulunmadığı, Belediye ve alt yapı hizmetlerinden faydalanabilir durumda olduğu tespit edilmiş ve raporlarında belirtilmiştir. Ayrıca bilirkişi heyeti raporlarında 3194 sayılı İmar Kanunun 18. maddesince DOP düşülmesi ilgili idaresince ihtiyaca istinaden yapılmakta olup , ilgili idaresiyle yapılan şifai görüşmelerde şu an için herhangi bir DOP düşülmesinin gerek olmadığının bildirildiği , ayrıca Kadostro halindeki durumu ile imar durumu halinin değişmediği anlaşıldığından bilirkişi heyetince DOP düşülmediği belirtilmiştir.

Adresi : Bolvadin / AFYONKARAHİSAR

Yüzölçümü : 30.000,46 m2

İmar Durumu : İmar planı içerisinde olup, Sanayi alanına isabet etmektedir. (E:1.00 Hmax:8.00)

Kıymeti : 750.011,50 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 17/02/2017 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü : 15/03/2017 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri : BOLVADİN BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/183 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR