Yazdır

BOLU 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00450309
Şehir : Bolu
Yayınlandığı Gazeteler

HABERTÜRK 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 30.11.2016 14:30
Dosya Numarası : 2016/950 ESAS
İhale Yeri : Bolu Belediyesi  İtfaiye Müdürlüğü Mezat Salonu
İcra Birimi : T.C. BOLU 2. İCRA DAİRESİ
İkinci İhale Tarihi : 26.12.2016 14:30
Muhammen Bedeli : 239400 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. BOLU 2. İCRA DAİRESİ
2016/950 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Bolu Merkez 1128 Parsel Karacaağaç Mah tapu kaydında 416 m2 arsa vasfındadır. Askeri güvenlik bölgesi içinde kalmaktadır.Tapu tescili yapılmayan modern yapı teknolojisine göre inşaa edilmiş müstakil villa mesken yapı+bodrum -garaj+zemin kat+1 kat +betonarme yapı olarak 110 m2 oturum alanlı yapının toplam inşaat alanı 300 m2 yüzölçümünde olup giriş kat mahali, 2 oda,1salon,mutfak,wc,banyo,2.kat 3 oda,1salon,banyo,wc,mutfak bulunmaktadır.Bodrum kat garaj,ardiye,enerji odası bulunmaktadır.2 adet teras vebalkon vardır.Yer kaplamaları 1.sınf ahşap lambri parke,duvarlar saten yağlı boya,camlar pvc,iç kapı 1.sınıf ahşap,ısıtma bireysel kat kaloriferi, ıslak yüzeyler seramik kaplamadır.
Kıymeti : 239.400,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı şekilde
1. Satış Günü : 30/11/2016 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 26/12/2016 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Mezat Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. İİK 127 md. Gereğince tapu sicil kaydında taşınmaza taraf olup adresi belli olup da, satış ilanı tebliğ edilemeyen veya adresi belli olmayanlar ile takip borçlularına gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde UYAP satış portalından yayınlanan satış ilanının ve gazete ilanının tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunmuştur.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/950 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR