Yazdır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448725
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 125732 TL
İlk İhale Tarihi : 25.01.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi : 27.02.2017 14:00
Dosya Numarası : 2016/1697 TLMT.
İhale Yeri : İCRA MEZAT SALONU EKİNOBA MAH.LONDRA ASFALTI YANYOL NO:107 ÇANAKKALE SK AYMERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE

1. İCRA DAİRESİ

2016/1697 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 2472 Ada No, 17 Parsel No, ESENYURT KÖYÜ Mahalle/Mevkii(Satışı yapılacak olan taşınmazın borçluya ait olan 1/5 hissesidir.) , Satışa konu taşınmaz tapunun Esenyurt ilçesi Esenyurt köyü 2472 ada 17 parselinde kayıtlı arsa olup adres olarak Ahmet Arif Caddesi ile irtibatlı 1159.sokak no:8 adresinde yer almaktadır.

Taşınmaz tapu kaydı arsa olmakla birlikte üzerinde 5 katlı bir bina bulunmaktadır.

Parsel üzerinde bodrum zemin 3 normal kattan ibaret bina mevcuttur.Taşınmaz hisseli oluıp inceleme esnasında zemin 2 nolu dairenin borçlu adına kayıtlı olduğu beliritlmekle birlikte borçlunun burada oturmadığı tespit edilmiştir.İnceleme esnasında gezilen 4 nolu dairenin mutfakla birleştirildiği söylenen oda dahil 3+1 özellikte olduğu tespit edilmiştir.Dairelerin tamamında giriş kapıları çelik kapıdır.Binanın ortak alnları mozaik merdiven korkulukları demirdir.Binada doğalgaz mevcuttur.Binanın zemin oturumu takriben 105 m2 balkonlar dahil edilmek suretiyle toplam inşaat alanı takriben 105x5:525 m2 olarak ölçülmüştür.Gezilen dairenin oda kapılarının çam kaplama kapı zseminleri laminant parke ıslak alanların seramik duvarların boyalı tavanların kartonpiyer pencerelerin pvc olduğu tespit edilmiştir. Zemin ve iki normal katında binanın dış cephesi boyalı 3.kat sıvalı boyasızdır.İncelenen dairede bir odanın mutfakta olan duvarların kaldırıldığı mutfak ve yemek odası haline dönüştürüldüğü görülmektedir.incelenen dairede bir odanın mutfakla olan duvarlarının kaldırıldığı mutfak ve yemek odası halinde dönüştürüldüğü görülmektedir.Kıymet takdirine konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup alışveriş merkezlerine çarşı pazara toplu taşıma araç durakların yürüme mesafesindedir.Alt ypı sorunu çözüme kavuşturulmuş bir bölgede yer almaktadir.Binanın bulunduğu sokak ve cadde asfaltttır.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Yakın çevresinde konut tipi yapılaşmalar mevcuttur.Semt pazarına yürüme mesafesindedir.

Adresi : Adres olarak Ahmet Arif Caddesi ile irtibatlı 1159.sokak no:8 adresinde yer almaktadır.

Yüzölçümü : 156,83 m2

İmar Durumu : Dosyasında mevcut Esenyurt Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 16/05/2016 tarihli yazısına göre Esenyurt 2472 ada 17 parselin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 12/07/2013 tarih ve 1523 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt TEM Güneyi 2.etap 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 5.kat konut alanında kaldığı belirtilmektedir.

Kıymeti : 125.732,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 25/01/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 27/02/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU EKİNOBA MAH.LONDRA ASFALTI YANYOL NO:107 ÇANAKKALE SK AYMERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1697 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR