Yazdır

KARAMAN SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449815
Şehir : Karaman / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MESAJ 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 24.01.2017 10:00
Muhammen Bedeli : 233100 TL
İhale Yeri : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN
Dosya Numarası : 2016/1 SATIŞ
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KARAMAN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karaman merkez Abbas mahallesi 2731 Ada 12 Parsel sayılı taşınmaz 222 m2 alana sahiptir. Üzeinde herhangi bir yapı bulunmayıp boş parsel durumundadır. Parsel geometrik şekil itibariyle yamuk biçimindedir. Parselin kuzey ve batı cephelerinde yol , diğer cephelerinde ise komşu parseller mevcut olup köşe parsellerdir. Parselin kuzeyinde bulunan yol cephesi yaklaşık 21 metre uzunluğunda , batısında bulunan yol cephesi yaklaşık olarak 13 metre uzunluğundadır. 4 kata kadar bitişik nizam bina yapılabileceği, parselin imar yolu içeresinde kalan kısmının terkinin olduğu ve kadastrol yolla şuyulu şuyulu olan taşınmaz 233.100,00 TL. Bedel ile satılıktır.

KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 24/01/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 22/02/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,kdv, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR