Yazdır

MANİSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449235
Şehir : Manisa
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 02.12.2016 11:40
İkinci İhale Tarihi : 30.12.2016 11:40
Muhammen Bedeli : 175000 TL
Dosya Numarası : 2014/69 TLMT.
İhale Yeri : Manisa Adliyesi Zemin Kat Z-168 Nolu Satış Odası Manisa Adliyesi Yunusemre / MANİSA
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
MANİSA
3. İCRA DAİRESİ
2014/69 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışına karar verilmiş olan taşınmaz Manisa İli, Yunusemre İlçesi, Yenimahalle Mah., 26 Cilt, 2556 Sayfa, 2295 Ada, 5 Parselde kayıtlı, binalı arsa vasfında taşınmazdır. Parselin içinde fiilen iki katlı yığma bina olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın Özellikleri: Satışına karar verilmiş olan taşınmazın, içinde bulunan evler dışında kalan kısmı avlu olarak kullanılmaktadır. Avlu giriş kapısı demir doğrama olarak yapılmıştır. Parsel üzerinde tapu kaydındaki gibi yığma olarak iki katlı ev bulunmaktadır. Evlerin özellikleri ise;
Zemin kat daire : Dış giriş kapısı demir doğramadır. Daire 2 oda, Salon, Mutfak Hol ve banyodan ibarettir. Avluya bakan pencereler demir, dış cepheye bakan pencereler pvc doğramadır. Pencerelerde demir korkuluk bulunmaktadır. İç kapılar ahşap doğramadır. Duvarlar ve tavanlar plastik boyalıdır, Salon, Odalarda ile hol de yerler karo döşemedir. Banyo ile wc `de duvarlar fayans yerler seramik döşeme kaplıdır. Mutfak dolabı suntadan dolaplı olarak yapılmıştır. Soba ile ısıtılmaktadır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Net kullanım alanı 75 m2 dir.
1. kat daire: Dış giriş kapısı demir doğramadır. Üst kata çıkış demir merdiven ile sağlanmıştır.Daire 2 oda, Salon, Mutfak Hol ve banyo dan ibarettir. Avluya bakan pencereler demir, dış cepheye bakan pencereler pvc doğramadır. İç kapılar ahşap doğramadır. Duvarlar plastik boyalıdır, Tavan drolit olarak yapılmıştır. Salon, Odalarda laminat parke , holde ise yerler karo döşemedir. Banyo ile wc `de duvarlar fayans yerler seramik döşeme kaplıdır. Mutfak dolabı suntadan dolaplı olarak yapılmıştır. Soba ile ısıtılmaktadır. Elektrik ve suyu mevcuttur.Net kullanım alanı 75 m2 dir. Parsel içinde bulunan evlerde kullanılan işçilik, malzeme ile evlerin Vakıfbank İlköğretim Okuluna,çarşı ve alışveriş merkezine yürüme mesafesinde olması ile günün ekonomik koşulları ile civardaki dairelerin alım satım rayici göz önüne alınarak; taşınmazın arsa payı dahil olmak üzere bina olarak değeri 175.000-TL olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Yenimahalle Mah. 4756 Sokak No: 6 Yunusemre / MANİSA
Yüzölçümü : 107 m2
Arsa Payı : TAM HİSSELİ. Tapu Kaydı ve Tespit Edilmiş Olan Fiili Durumu Esastır.

İmar Durumu : Yunusemre Belediye Başkanlığı'nın1838-7424 Sayılı ve 28/09/2016 Tarihli yazılarında satışa konu taşınmaz için " ... Taşınmaz " Konut Alanı " kullanımında olup, Bitişik Nizam 3 Kat'a imarlıdır." denilmektedir.
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı esastır. Tapu kaydı dosyasında vardır.
1. Satış Günü : 02/12/2016 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 30/12/2016 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : Manisa Adliyesi Zemin Kat Z-168 Nolu Satış Odası Manisa Adliyesi Yunusemre / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu satış ilanı tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunmayan/bulunamayan ve adli tebligatı bila tebliğ iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçer.
7- Yazım hataları ve/veya basım hataları durumunda, tapu kayıtları, resmi evraklar ve dosyadaki belgeler esastır.
8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/69 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 11/10/2016

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR