Yazdır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448016
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 06.12.2016 16:00
Muhammen Bedeli : 110000 TL
İkinci İhale Tarihi : 06.01.2017 16:00
Dosya Numarası : 2015/88 TLMT.
İhale Yeri : Çerkezköy Adliyesi, İcra Müdürlüğü Mezat Salonu
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2015/88 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI: Tekirdağ İli, Çerkezköy İlçesi, İstasyon Mah, 818 ada, 9 parsel, 569,97m2 arsa üzerinde, 125/1795 arsa yaplı, zemin kat, 2 Bağımsız bölüm numaralı meskenin tamamıdır.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Satışa konu taşınmazın bulunduğu yapı; Çerkezköy İlçesi, İstasyon Mah, 818 ada, 9 parsel tapuda 569,97m2 arsa alanlı olup arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; bodrum+zemin+4normal katlıdır. Satışa konu taşınmaz binanın zemin katında yer alıp 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre ve balkondan ibarettir. Bina betonarma karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Binanın dış mantolama ile kaplı, asansör mevcut olup doğalgaz sistemi döşelidir. Sağlıkocağına, okul ve camiye yürüme mesafesindedir. Satışa konu mesken net 95m2dir. Duvarlar alçı sıva ve saten boyalıdır. Yerler laminat parke ile döeşelidir. Salon tavanında asma tavan ve spot lambalar mevcuttur. Islak zeminlerin yerleri kalebodur duvarlar tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin pencereleri plastik doğrama kapılar laminat kapı, dış kapısı çelik kapıldır. Mutfakta mdf kapaklı mıtfak dolabı mevcuttur. Meskenin ısınması doğalgaz ile sağlanmaktadır. Mesken Çerkezköy ilçesi içinde, yolu asfalt, elektirk, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Her türlü ulaşım imkanına sahiptir. İmar planında konut alanında kalmaktadır. Anagayrimenkul 6 kat, 12 bağımsız bölüm, 2011 yılı yapım, asansörlüdür. Satışa konu mesken tamamlanmış, bakıma tadilatı ihtiyaçı olmayan masrafsızdır. Satışa konu taşınmaz bina girişine göre sol tarafta yer almaktadır. Onaylı imar projesine göre; antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Yüzölçümü : 569,97 m2 Arsa Payı : 125/1795
İmar Durumu : İmar planında konut alanında kalmakta olup, ayrık nizam 5 katlı imarlı max.T.A.K.S.=0,40'tır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındadır
1. Satış Günü : 06/12/2016 günü 15:50 - 16:00 arası
2. Satış Günü : 06/01/2017 günü 15:50 - 16:00 arası
Satış Yeri : Çerkezköy Adliyesi, İcra Müdürlüğü Mezat Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/88 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016
Engin AĞCA
İcra Müdür Yardımcısı
174903


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR