Yazdır

GÜLNAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449218
Şehir : Mersin
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEY 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/117 ESAS
Muhammen Bedeli : 46578 TL
İhale Yeri : Gülnar Halk Kütüphanesi Salonu (Gülnar Tapu Müd. karşısı çok amaçlı salon)Akdeniz Mah. Prof.Halil Cin Cad.Kütüphane Sk. PK:33700 GÜLNAR/MERSİN
İkinci İhale Tarihi : 20.12.2016 10:00
İlk İhale Tarihi : 22.11.2016 14:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
GÜLNAR
İCRA DAİRESİ
2016/117 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Mersin İl, Gülnar İlçe, 101 Ada No, 592 Parsel No, IŞIKLI MAHALLESİ KIZILSEKİ MEVKİİ.Taşınmaz tapu kayıtlarında tarla vasfı ile kayıtlıdır. doğusu tapulu şahıs arazileri diğer hudutları orman parselleri ile çevrilidir.Taşınmazın yol sorunu bulunmaktadır. Işıklı Mahall merkezine 1260 metre, Gülnar Ermenek Karayoluna 3500 metre mesafededir. Toprak yapısı derin profilli killi tınlı olup organik maddece zengindir. Doğu Batı önünde %5-7 oranında eğimlidir. Erezyon taban suyu asitlilik v.b problemleri bulunmamaktadır.
Adresi : Işıklı Mahallesi Kızılseki Mevkii Gülnar / MERSİN
Yüzölçümü : 15.526,22 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Gülnar Belediyesi mucavir alanı içerisinde olup imar planı
bulunmamaktadır.
Kıymeti : 46.578,66 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Alacaklı lehine ipotek kaydı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 22/11/2016 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/12/2016 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Gülnar Halk Kütüphanesi Salonu (Gülnar Tapu Müd. karşısı çok amaçlı salon)Akdeniz Mah. Prof.Halil Cin Cad.Kütüphane Sk. PK:33700 GÜLNAR/MERSİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/117 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR