Yazdır

DİYARBAKIR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448596
Şehir : Diyarbakır / Bağlar
: 24
Yayınlandığı Gazeteler

CUMHURİYET 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 4938 TL
Dosya Numarası : 2016/8121 ESAS
İlk İhale Tarihi : 01.12.2016 11:00
İhale Yeri : Bağcılar Mahallesi Urfa Yolu Üzeri Kadın Doğum Hastanesi Arkası Mercan Sitesi Diyarbakır Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası A Blok 1. İcra Müdürlüğü, Bağlar/ DİYARBAKIR
İkinci İhale Tarihi : 26.12.2016 11:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
1. İCRA DAİRESİ
2016/8121 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 2435 Ada No, 2 Parsel No, ÜÇKUYU Mahalle/Mevkii, müşterek mülkiyetli sahip bulunduğu 2435 ada 2 nolu parselin imar parselinde olduğu, DOP payının kesildiği, parselin üzerinde yapı olmadığı, parselin Diyarbakır İlinin gelişmekte olduğu değer kazandığı bir konumda olduğu belediye hizmetlerinden faydalandığı, imar durumu itibarı ile konut alan olduğu tespit edilmiştir. Borçlunun parseldeki hissesinin 24,69 m² olduğu tespit edilmiştir. Yalnız borçlu İlami Seviş'e ait 2469/765441 hisse oranına denk gelen 24,69 m² arsa hissesi satılacaktır.
Adresi : Üçkuyu Mah. Memur Sen Toki Arkası 2435 Ada 2 Nolu Parsel Kayapınar / DİYARBAKIR
İmar Durumu : 2435 ada 2 nolu parselin Kayapınar belediyesi sınırları dahilinde, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında söz konusu parselin E (EMSALİ): 1.25 olup planlama şartlarında kaldığı
Kıymeti : 4.938,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/12/2016 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/12/2016 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Bağcılar Mahallesi Urfa Yolu Üzeri Kadın Doğum Hastanesi Arkası Mercan Sitesi Diyarbakır Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası A Blok 1. İcra Müdürlüğü, Bağlar/ DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Yenişehir Tapu Müdürlüğünde kimlik ve adres bilgileri bulunmayan hissedarlara ise gazete satış ilanı ile elektronik satış ilanının bu hissedarlar yönünden satış ilanı tebligatı yerine kaim olmasına, (satış ilanı tebliğ edilmiş sayılmasına)
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/8121 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR