Yazdır

ALANYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00447310
Şehir : Antalya / Alanya
: 537
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2013/3680 ESAS
Muhammen Bedeli : 107440 TL
İhale Yeri : Adliye Mezat Salonu Alanya Adalet Sarayı Kat:B2 Mezat Salonu Alanya/ Antalya
İkinci İhale Tarihi : 30.12.2016 10:45
İlk İhale Tarihi : 05.12.2016 10:45
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ALANYA

3. İCRA DAİRESİ

2013/3680 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN TAPU KAYIDI : Alanya ilçesi, KARGICAK Beldesi,266 ada (14) nolu parselde kayıtlı 537,19 M² alanlı “Arsa” vasıflı taşınmaz olup Tam hisse kayıtlıdır.

BULUNDUĞU YER: Yukarıda tapu bilgileri belirtilen ,266 ada (14) Numaralı parselin; Batısı; Yol, Doğusu; 4 ve 5 numaralı Parseller, Güneyi 13 numaralı Parsel, Kuzeyi; 15 numaralı Parsel ile çevrilidir. Parsel Pafta ve çaplı krokisine aynen uymaktadır.

ADRESİ : Kargıcak mah. Rışvanlı Mevkii, Prestij otel güneyi-Alanya

İMAR DURUMU : Parsel; Ayrık nizam,%20 taban alanlı 2 kat Konut yapımına imarlı olup yerinde yapılaşma yoktur.

HALİHAZIR DURUMU :Parsel Kısmen tepe-Düz bölüm ve kısmen Güney-Batıya doğru alçalan eğimde tahminen %10-15 Meyilli olup Terassız, çevre güvenlik duvarı yok, Üzerinde Muhdesat yoktur. Parsel Düz olan bölümü Doğa ve Deniz ,Eğimli olan bölümü Uzaktan kısmi deniz manzaralıdır. Parsel kuzey kenarında yol fiilen açık Ham yol vasfındadır. Parsel çevresindeki başkaca parsellerde yapılaşma bulunmaktadır. Parsel DOP Kesilmiş net imar parselidir. Parselde ;Elektrik, Su, Altyapı, Ptt, Ulaşım, Hakim manzara ve Belediye hizmetleri vs. Mevcut olup Gürültü ve hava kirliliği yoktur.

Kıymeti : 107.440,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındadır.

1. Satış Günü : 05/12/2016 günü 10:45 - 10:50 arası

2. Satış Günü : 30/12/2016 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri : Adliye Mezat Salonu Alanya Adalet Sarayı Kat:B2 Mezat Salonu Alanya/ Antalya

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/3680 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları, işbu satış ilanı, tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılamayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.04/10/2016

(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR