ALANYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00448769
Şehir : Antalya
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/4223 ESAS
Muhammen Bedeli
:
500000 TL
İlk İhale Tarihi
:
05.12.2016 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
30.12.2016 10:00
İhale Yeri
:
Adliye Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 Mezat Salonu ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ALANYA

3. İCRA DAİRESİ

2015/4223 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Antalya İli Alanya ilçesi,SARAY Mahallesi,762 ada,(6) nolu parselde kayıtlı 600,12 M² alanlı “Arsa” vasıflı taşınmazdaki Binanın Bodrum+Zemin+Asmakatında 6/26 Arsa Paylı (2) numaralı Depolu DÜKKAN olupBorçlu “ÖKSÜZOĞLU Mob.Teks.Kuy.İnş.Taş.Gıda Tur.San. ve Tic.Ltd.Şti.” adına TAM hisse kayıtlıdır.Tapu kaydında “İhtiyati Tedbir” ve Muhtelif “İc.Haciz” şerhlerivardır.Söz konusu parsel üzerinde 1 adet Blok Bulunup 2 ad.Bod.+Zem.+Asma kat+3 kat+Çatı katından oluşup (11) numaralıdır. Bina üzeri Çatılı,Dışı akrilik boyalı, Merdiveni mermer kaplama, Parsel çevre Güvenlik duvarıvs. mevcut Çevredüzenlemesi veiç açık otopark yapılmıştır. Bina ana giriş kapısı Ferforje demir kapıdır. Binanın Bodrum katı Depo-Müştemilat,Zemin ve Asma katı işyeri,üst katları meskenniteliğinde ve Her bir normal katında 2’şer bağımsız bölüm bulunmaktadır. Parsel Kuzey kenarındaki Spor Caddesinden ort. 3 Mt. Düşük kotta olup Bina Zemin katı Yol Kotundadır. Söz konusu 2 numaralı Depolu DÜKKAN Bina Bod.+Zemin+Asma katında yer alıp Güney-Doğu ve Kuzey olmak üzere 3 Cephelidir. Kuzey cepheSpor Caddesine Cepheli olup,Doğu cephe yanbahçeye, Güney CepheBina arka bahçesine cephelidir. Dükkan Doğu kenarı Bina Merdiven-asansör ve 1 numaralı Dükkan ile kapalıdır. (Yerinde 1 ve 2 numaralı Dükkan Fiilen Birleşiktir.) Söz konusu (2) Numaralı Dükkanın; 2. Bodrum da 47 M2 alanlı Depo halinde olup Penceresi yok,Tabii zemin içindedir. 1. Bodrum 88,08 M2 alanlı Tabii zemin üzerinde Pvc –ısıcam doğramalı,tabanı seramik kaplama,Duvarı Plastik boyalıdır. Zemin katta78,24 M2 alanlı Spor caddesi kotunda iç yüksekliği 2,62 Mt. (Galeri yapılmamış Bölüm.) Pvc doğramalı Tek camlı,Tabanı Seramik kaplamalı,Duvarı Saten Boyalı, alçı kartonpiyerlidir. Asma kat Pvc doğramalı Tek camlı,Tabanı Seramik kaplamalı,Duvarı Saten Boyalı, alçı kartonpiyerlidir. 11,24 M2 kapalı alanlı olup Yerinde Zemin kat Dükkanın alanında yapılmıştır. (Projesindeki Galeri Boşlukları Fiilen Asma kata eklenmiştir.) Bağımsız bölüm katlar arası iç merdiven (Mermer kaplama,Alüminyum korkuluklu) ile bağlantılıdır. Bina tahminen 5-6 yıllık yıpranmalıdır. Bina Tahminen 5-6 yıllık Yıpranmalıdır. Parselde Elektrik,su,alt yapı,Ptt ve Belediye hizmetleri vs. Mevcut olup Hakim manzarası ,Gürültü ve hava kirliliği yoktur. Parselin tahminen (Kuş uçuşu) 50 Mt. Batısında “Emine Özmüftüoğlu Camii”, 15 Mt. Kuzeyinde “Toptancı Hali”,150 Mt. Kuzey-Batısında “Zimbitlik Spor sahası”,250 Mt. Kuzey–Doğusunda“Tapu-Kadastro müdürlüğü ve Saray Polis Karakolu”, 360 Mt. Kuzey-Doğusunda “Özel Anadolu Hastahanesi”, 380 Mt. Kuzeyinde “Çevre Yolu” bulunmaktadır.Adresi:Saray Mah. Spor cad. No:11/B - Alanya/ANTALYA Yüzölçümü: 600,12 m2 Arsa Payı : 6/26 İmar Durumu: Parsel,Ayrık nizam % 35 taban alanlı 4 kat konut yapımına imarlı olup yerinde yapılaşma tamamlanmış kat İrtifakı kuruludur. Yola Mesafesi= 5,00 Mt.İnşaat Cephesi= 14.40 Mt.İnşaat Derinliği= 15.90 Mt.Komşuya Mesafesi= 3,50 Mt.Saçak Seviyesi= 14.00 Mt. Kat Adedi= 4 kat.

Kıymeti: 500.000,00 TLKDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Yoktur.

1. Satış Günü : 05/12/2016 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 30/12/2016 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Adliye Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 Mezat Salonu ALANYA / ANTALYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/4223 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR