MALKARA SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00448634
Şehir : Tekirdağ / Malkara
Yayınlandığı Gazeteler

SAYGIN MALKARA 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/13 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
50232 TL
İlk İhale Tarihi
:
30.11.2016 10:00
İhale Yeri
:
Malkara (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALKARA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/13 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
TAŞINMAZIN Özellikleri : Tekirdağ İl, Malkara İlçe, Sağlamtaş Mah. Gazibey mevkiinde 3038 parsel numarasında 644,00 m2 yüzölçümünde Tuğla Ev samanlık ve arsası niteliğindedir, 15.07.1997 tarihli İmar planında Bitişik nizam 3 kat konut alanında kalmaktadır. Yoldan alınacak kısımları vardır. Hali hazırda taşınmazın üzerinde Tuğla ev ve samanlık bulunmaktadır. Tuğla ev yığma yapıdır. İkamet edilmemektedir. Çok eski ve yıpranmıştır. Ekonomik değeri yoktur. Samanlık ise yığma yapıdır. Kırma taş ile duvarları örülüdür. Çok eski bir yapıdır. Kullanılmamaktadır. Ekonomik değeri yoktur. Taşınmaz arsa olarak değerlendirilmelidir. Arsasının metre karesi 78,00 TL. den tamamı 50.232,00 TL. muhammen bedellidir.
Yüzölçümü : 644 m2
İmar Durumu : Bitişik nizam 3 kat konut alanında kalmaktadır
Kıymeti :50.232,00 TL
KDV Oran: %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü: 30/11/2016 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/12/2016 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Malkara (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu Odası

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2016

(llKm.126)
(*) İlgililer tabirine İrtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR