Yazdır

MARMARA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 96 m2 arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00452401
Şehir : Balıkesir / Marmara
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 19200 TL
İkinci İhale Tarihi : 27.12.2016 14:00
İlk İhale Tarihi : 01.12.2016 14:00
Dosya Numarası : 2016/18 talimat
İhale Yeri : MARMARA İCRA DAİRESİ
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

MARMARA

İCRA DAİRESİ

2016/18 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Balıkesir İl, Marmara İlçe, 6278 Parsel No, TURKELİ (AVŞA) MAH. Mahalle/Mevkii, Taşınmazın hali hazırda zeminde bulunması gereken binanın tamamen yıkılmış olduğu, bu nedenle taşınmazın arsa vasfında olduğu, arsaya cepheli bir imar yolunun bulunmadığı, belediye imar planı içerisinde kaldığı, bir kısmının yola isabet ettiği,taşınmazın denize 100 metre mesafede mahalle merkezine ise yaklaşık 600 metre mesafede bulunduğu

Adresi : Balıkesir İl, Marmara İlçe, 6278 Parsel No, TURKELİ (AVŞA) MAH.

Yüzölçümü : 96 m2

Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı (A-2) ayrık nizam iki kat inşaat müsadeli

Kıymeti : 19.200,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibi

1. Satış Günü : 01/12/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 27/12/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : MARMARA İCRA DAİRESİ - null null / null

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/18 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR