Yazdır

MALATYA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık 531,08 m2 arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00451969
Şehir : Malatya / Battalgazi
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 25.11.2016 14:00
Muhammen Bedeli : 320000 TL
Dosya Numarası : 2016/29
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

MALATYA
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/29 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 1809 Ada No, 2 Parsel No, Dernek
Mahaliesindedir. Arsa kuzey yönünde sokak yoluna cepheli olup, diğer cephelerinde binalar ve bahçe duvarları bulunmaktadır. Yakınında elektrik ve suyu bulunmaktatadır. Belediyenin alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Çevresinde ortalama 3-4 katlı ve genel olarak tekil bina şeklinde yapılmıştır. Yapılaşma hızı iyi olan bir bölgede konumludur. Çevrede sokak cepheli binaların tamamı mesken, Cadde cepheli binaların zemin katları işyeri normal katlan mesken şeklinde yapılaşma görülmektedir. Taşınmaz hali hazırda otopark amaçlı kullanılmaktadır. Sokak cephesinde sürgülü demir doğrama kapı olup girişin zemini epoksili beton konumludur. Zemin kat ve 1. Katta konumlu prefabrik şeklinde yapılmış yönetim alanı olup değeri arsa değerine şerefiye olarak eklenmiştir.
Adresi : Saray Mahallesi, Beşkonaklar Cadedesi, Beykoz Sokağı 1809 Ada, 2 Nolu
Parsel Battalgazi / MALATYA Yüzölçümü : 531,08 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Uygulama İmar Planında bitişik nizam 3 (üç) katlı
konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti: 320.000,00 TL

KDV Oranı:%18

Kaydındaki Şerhler:Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü:25/11/2016 günü 14:00- 14:10 arası
2. Satış Günü :23/12/2016 günü 14:00- 14:10 arası

Satış Yeri:Malatya 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdür Odası

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Elektronik ortamda teklif verecek olanların ihale teminat bedelini, Satış Memurluğumuza ait Vakıflar Bankası Malatya Şubesine ait TR620001500158007301334520 İBAN numaralı hesaba yatırmaları gerekmektedir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi. KDV, 1/2 tapu harcı a\q teslim

masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/29 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 11/10/2016 / / ^
(I1K m. 126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR