BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 483 m2 arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00683336
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : KAVAKLI MAH. / BEYLİKDÜZÜ
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 21.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1713 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
797610 TL
Birinci Satış Günü
:
08.12.2017 14:00
İkinci Satış Günü
:
08.01.2018 14:00
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ
2017/1713 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE
Özellikleri : İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, 258 Ada, 11 Parsel, KAVAKLI(BEYLİKDÜZÜ) Mahalle/Köy, DELİKLİTAŞ Mevkii, Arsa, Hissesi: Tam.
Taşınmaz, adres bilgisi olarak; Kavaklı köyü, Deliklitaş Mevkii, Turgut Özal Caddesi ile irtibatlı Çınarlı Sokak No:6 adresinde yer alan arsa niteliğinde taşınmazdır.Taşınmazın arsa niteliğinde olduğu, üzerinde herhangi bir yapılaşmanın bulunmadığı tespit edilmiştir.Yakın çevresinde konut tipi yapılar ve seyrek olarak sanayi tipi yapıların olduğu görülmektedir.Taşınmaza ulaşım kısmen stabilize yol ile sağlanmaktadır.Taşınmaz, ilçe merkezine nispi mesafede olup, semt merkezine, alışveriş noktalarına, çarşı pazara toplu taşıma araç duraklarına nispi uzaklıktadır.Alt yapı sorunu kısmen çözüme kavuşturulmuş hızlı gelişim gösteren bir bölgede yer almaktadır.E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çevre yolu ile çıkış imkanına sahiptir.Belidiye hizmetlerinden kısmen yararlanmaktadır.Küçük ve orta ölçekli işletmelerin yer aldığı ve bölgenin istihdam ihtiyacını önemli ölçüde karşılayan Organize Sanayi Bölgesine yakın konumdadır.
Yüzölçümü : 483,40 m2
İmar Durumu : Beylikdüzü Kavaklı Mahallesi 258 ada, 11 parselin İBB Başkanlığı tarafından 21/01/2007tarihnde onaylanan 1/1000 ölçekli uygulamaimar planında ayrık nizam, H: 3 kat, TAKS:0.30, konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 797.610,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut Tapu Kaydında Görüldüğü Gibidir
1. Satış Günü : 08/12/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 08/01/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1713 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/10/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR