İSLAHİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 478 m2 arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00505743
Şehir : Gaziantep
: 472
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 10.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/453 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
153562 TL
İlk İhale Tarihi
:
23.02.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
20.03.2017 14:00
İhale Yeri
:
İslahiye Adliyesi İcra Müdürlüğü-İslahiye/GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSLAHİYE İCRA DAİRESİ

2016/453 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İli, İslahiye İlçesi, 172 Ada No, 5 Parsel No, Atatürk Mah. Etrafışehir Mevkiinde kain arsa nitelikli taşınmaz. 478,00 m2 arsa vasıflı taşınmaz, Yenimahelle Barazi caddesi yolu üzerinde gidiş istikametinde kuzey tarafa ilerlenirken 142.sokağa dönülüp tekrar sol tarafa 140.sokağa dönülerek yaklaşık 100 mt ilerleyince sol tarafta konumludur. Konu taşınmaza ulaşım Barazi yolu üzerinden geçen toplu taşıma araçları ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın bulunduğu bölge şehrin yeni gelişmekte olan bir bölgesidir. Konut ağırlıklı bir bölgedir. Yakın çevresinde 2-3 katlı binalar mevcut. Parselin fiziksel özellikleri; parsel kendi içerisinde düz sayılabilecek topoprafik yapıya sahiptir. Parsel 140.nolu soğağa 16,70 mt civarında cephelidir. Anayol ile hemen hemen aynı kottadır. Parsel üzerinde herhangi bir taşınmaz bulunmamaktadır. Parsel dikdörtgen şekline yakın geometrik şekildedir.

Adresi :Yeni Mahalle Barazi Caddesi Yolu Civarı-İslahiye/GAZİANTEP
Yüzölçümü : 478,00 m2
İmar Durumu :1/1000 revize U.İ.P. Planı içerisinde İslahiye Belediyesi yeni mahalle sınırları içersinde konut lejantlı alanda Ayrık nizam 3 kat izinlidir. Taks:0,35 Kask:1,05 Max kat:3 kat olarak imarlıdır. Parselin yoldan ön çekme mesafesi 5 mt ve yanlar 3'er mt dir.
Kıymeti : 153.562,28 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/02/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 20/03/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : İslahiye Adliyesi İcra Müdürlüğü-İslahiye/GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- İİK 127.Md GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların teliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı adlarına tebligat yapılamayan ilgililere gazetede ve elektronik ortamda bu satış ilanı tebligat yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/453 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/12/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR