SİNOP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 452,94 m2 arsa nitelikli taşınmaz

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00639816
Şehir : Sinop
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 26.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/343 Talimat
Muhammen Bedeli
:
135000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.09.2017 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.10.2017 14:00
Satış Yeri
:
Meydankapı Mahallesi İskele Caddesi No: 4/6 Sinop İcra Müdürlüğü girişi Sağdan 2. Odaİcra Müdürlüğü mezat salonu Merkez Sinop

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİNOP
İCRA DAİRESİ

2015/343 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : “Sinop Erfelek İlçesi Merkez Mahallesi Kirenpara Mevkii 152 Ada 1 Parselde yüzölçümü 452,94 m² zemin tipi “Ana Taşınmaz” ana taşınmaz niteliği “Arsa” olan taşınmaz “Tam” hisse ile “Ruhi Turan-Cengiz Oğlu” adına kayıtlı olduğu belirtilmektedir.
KONUMU ÖZELLİKLERİ VE ÇEVRESİ : Arsa şehir merkezinin takribi 1 km. dışında Erfelek Barajı yolu üzerinde Kirenpara Caddesinde Erfeleğin çıkış istikametinde sol tarafta ön cephesi bu yola bakan köşebaşı bir arsadır. 150-200 mt. arka tarafında cami bulunan taşınmazın bulunduğu yolun diğer tarafında 150 mt. mesafede ilköğretim okulu ve 200 mt. mesafede yeni açılan duble yol bulunmaktadır.
Çok küçük bir ilçe olan şehir merkezindeki meydanda Hükümet ve Belediye Binası ile alışveriş yerleri, bankalar ve çeşitli dükkanlarla şehir otogarı bulunmaktadır.
Sosyo ekonomik seviye eskiden köy olan yerlerde eskilerin aksine, şimdilerde yüksek gelir gurubuna yönelmiştir. Kentsel gelişimi tamamlanmamış şehir merkezi dışında, yeni yerleşime açılan bir yerdedir. Erfelek Devlet Hastanesi şehir merkezinin takribi 2 km. dışında bir tepededir.
GAYRIMENKULÜN TANIMI : Üzerine yapılacak binanın oturum alanı 136,00 m² ve yollardan 5 mt. çekilerek, her katta tek daire olmak üzere toplam 3 katlı bina yapılabilecektir.
Taşınmazın civarındaki arsalarda 2-3 katlı evler bulunmakta ve eski evlerle eskiden yapılmış evler hariç yeni yeni 2-3 katlı konutlar yapılmaya başlamıştır. İki tarafı komşu parsellere bitişik iki tarafı yol, yüzeyi dümdüz köşe başı parsel olan arsanın önündeki yol hariç civarındaki yollar henüz açılmamıştır. Yanındaki boş parselin bitişiğindeki parsellerle sol tarafındaki parsellerde 2-3 katlı binalar bulunmaktadır.
Bilirkişi raporunda;Taşınmazın hissesine isabet eden kısmın nihai değeri 135.000,00(yüz otuz beş bin) TL olarak belirlenmiştir.
Adresi : Kirenpara Caddesi üzerinde boş bir arsadır.
İmar Durumu : Söz konusu parsel, belediye imar sınırları içinde iskana tahsisli alanda ayrık nizam 3 kat inşaata tahsisli TAKS: 0,30 KAKS:0,90’dır.
Taşınmazın önünden geçen yol, Erfelek’i civar köylere bağlayan eski devlet karayoludur. Yeni açılan duble yoldan sonra bu yol daha ziyade şehiriçi yol olmuştur. Şehrin bugün kadar çok da kullanılmayan imarlı yerlerinden olmasına rağmen, yeni yapılan binalarla gözde yerleşim yeri haline gelmiş bir bölgededir.
Altyapısı tamamlanmamış bir yerde olmasına rağmen taşınmazın vasfı “Arsa” olarak değerlendirilmiştir.
Kıymeti : 135.000,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/09/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 16/10/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Meydankapı Mahallesi İskele Caddesi No: 4/6 Sinop İcra Müdürlüğü girişi Sağdan 2. Odaİcra Müdürlüğü mezat salonu Merkez Sinop - null null / null
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK nun 127. Maddesi gereğince İş bu satış ilanı tebliğ yapılamayan tüm takyidat ilgilileri adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlar ile yine tebligat yapılamayan tüm hissedarlara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen teblig olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/343 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/07/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR