Yazdır

KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2.853 metre kare arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622583
Şehir : Ankara / Kahramankazan
Semt-Mahalle : SARAY MAH. / KAZAN
: 2853
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 17.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 09.08.2017 12:15
Dosya Numarası : 2017/183 TLMT.
Muhammen Bedeli : 1140000 TL
İhale Yeri : Yıldırım Beyazıt mah. Osmanlı Cad. No:57 Kat:2 Kazan Belediyesi Spor Kompleksi Kahramankazan/Ankara
İkinci İhale Tarihi : 06.09.2017 12:15

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KAHRAMANKAZAN
İCRA DAİRESİ
2017/183 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Kahramankazan İlçe, 269 Ada No, 3 Parsel No, Saray Mah. Bağlar Mevkii Mahalle/Mevkii, Saray (İ) Mahallesinde bulunan 269 Ada 3 parsel numaralı taşınmaz, Enlem: 40,044142 Boylam:32,629180 koordinatlarında ara parselde yer almaktadır. Kuzey cephesinde yola cephelidir.Taşınmazın yine kuzeyinde (ön cephesinde) bulunan parsel park alanı olup, üzerinde trafo mevcuttur.Trapezoidal geometriye sahip olan taşınmaz yoldan 3-4 mt yüksekte, düz ve eğimsizdir.Komşusu 269 Ada 2 Parsel ile birlikte kullanılmakta, etrafı tel örgülüdür.Taşınmaz hâlihazırda üzerinde yapı bulunmamakla birlikte üzerinde yan parselin depo olarak kullanılmaktadır.Etrafında değişik konularda faaliyet gösteren imalathane ve fabrikalar inşa halinde olup, taşınmazın bulunduğu bölge yeni yapılaşan ve yapılaşması devam eden bir bölgedir.Taşınmazın bulunduğu bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Yüzölçümü : 2.853 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı ayrık nizam, Emsal:0,60 hmax: Serbest Sanayi ve Depolama Alanı olarak ayrıldığı öğrenilmiştir.
Kıymeti : 1.140.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 09/08/2017 günü 12:15 - 12:20 arası
2. Satış Günü : 06/09/2017 günü 12:15 - 12:20 arası
Satış Yeri : Yıldırım Beyazıt mah. Osmanlı Cad. No:57 Kat:2 Kazan Belediyesi Spor Kompleksi Kahramankazan/Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/183 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR