Yazdır

EDREMİT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2025 m2 arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448452
Şehir : Balıkesir / Edremit
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İhale Yeri : Edremit Adliyesi Zemin Kat Satış ve Fotokopi Odası
İlk İhale Tarihi : 18.11.2016 15:20
Dosya Numarası : 2014/723 talimat
Muhammen Bedeli : 120000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

EDREMİT

1. İCRA DAİRESİ

2014/723 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Tapu Kaydı: Balıkesir ili, Edremit ilçesi, Gazicelal Mah. , 1308 ada 4 parsel numarada kayıtlı bulunan, 2025,27 metrekare miktarlı, arsa vasıflı taşınmazın, 44/2424 arsa payına isabet eden, B Blok üçüncü kat 15 nolu bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır.

Taşınmazın Özellikleri: Satışa konu olan taşınmaz, Gazicelal mahallesinde yeni kurulmakta olan Kartalevleri sitesi içerisinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yer gelişmekte olan bir yer olup, denizden oldukça yüksek bir konumdadır. Yeni gelişmekte olan bir yer olması nedeni ile kamu ve özel nakil araçları blokların önüne kadar gelmemektedir. Taşınmazın batısında İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Camii, doğu tarafında Toki evleri bulunmaktadır. Ana yapı bodrum katı ile birlikte 10 katlı olarak yapılmıştır. Kalorifer ve asansörü vardır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı olarak yapılmıştır. Bağımsız bölüm içerisinde koridor, salon, mutfak balkonu, banyo, 3 adet oda bulunmaktadır. Odalardan birine ait balkon mevcttur. Yatak odasında ebeveyn banyosu bulunmaktadır.Salon ve odaların yer döşemeleri laminant parke ile diğer mekanların yer döşemeleri sekamikle, ıslak mekanların duvarları tavana kadar fayansla kaplanmıştır. İç kapılar amerikan panel kapı şeklinde pencereleri ve balkon kapıları pvc esaslı malzemeden yapılmış çift cam takılıdır. Bağımsız bölümün tavanlarında kartonpiyer ve perdelik yapılmıştır. Açık alanlarla birlikte 130 metrekare büyüklüğündedir. Ana yapıda bağımsız bölümlere ait kat irtifakı kurulmuştur. Taşınmazın bulunduğu ana yapı yaklaşık olarak 6 yıllık bir yapıdır.

İmar Durumu : Taşınmazın bulunduğu Gazicelal Mah. 1308 ada 4 parsel, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında yollardan ve komşu parsellerden beş metre yapı yaklaşma mesafeli olup, 8katlı, emsal 2,85 yoğunluklu konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 120.000,00 TLKDV Oranı : %1

Satış Günü : 18/11/2016 günü 15:20 - 15:30 arası

Satış Yeri : Edremit Adliyesi Zemin Kat Satış ve Fotokopi Odası

Satış Şartları

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Satış tamamlama satışı olması nedeni ile ilk ihalede alıcı çıkmaması durumunda satış düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İlk ihalenin feshine sebebiyet veren ihale alıcılarına satış peşin para ile yapılacak olup, süre verilmeyecektir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/723 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur09/10/2016

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR