DİYADİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 168 m2 arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00699315
Şehir : Ağrı / Diyadin
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / DİYADİN
: 168
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 12.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/50 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
288253 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2017 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.01.2018 10:00
Satış Yeri
:
Diyadin Hükümet Konağı Ön Bahçesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYADİN
İCRA DAİRESİ
2016/50 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ağrı ili Diyadin ilçesi Atatürk Mahallesi Camii Sokak Mevkii Ada No:13 Parsel No:38 Yüz Ölçümü: 168,97 m², Arsa Niteliğindedir, Diyadin ilçesinin her türlü ticari işyerlerinin bulunduğu ticar işlek yolu olan Atatürk Caddesine uzaklığı yaklaşık 106,00 metredir. Taşınmazın yakınında Banka, Cami, Belediye Binası gibi kamu binaları mevcuttur. Taşınmazın etrafı meskun olup: su, kaldırım, kanalizasyon, elektrik gibi belediye ve kamu hizmetlerinden azami ölçüde yararlanmaktadır. Söz konusu taşınmaz Belediye mücavir alanı ve planı içinde kalmaktadır.
Adresi : Diyadin ilçesi Atatürk Mahallesi Camii Sokak Mevkii 13 Ada 38 Parsel
Yüzölçümü : 168,97 m²
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Belediye İmar Sınırları İçerisindedir.
Kıymeti : 288.253,33 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 11/12/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 08/01/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Diyadin Hükümet Konağı Ön Bahçesi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/50 Talimat sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR