Yazdır

ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 143 m2 arsa paylı 3 adet mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00450504
Şehir : Eskişehir
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 260000 TL
Dosya Numarası : 2016/10808 ESAS
İlk İhale Tarihi : 01.12.2016 14:00
İhale Yeri : Eskişehir Adalet Sarayı Alt Zemin Kat 1 Nolu İhale Masası - Eskişehir Adalet Sarayı MERKEZ / ESKİŞEHİR
İcra Birimi : T.C. ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ
İkinci İhale Tarihi : 26.12.2016 14:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ESKİŞEHİR

1. İCRA DAİRESİ

2016/10808 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : TapudaEskişehir ili,Tepebaşı İlçesi,Yeşilepe Mahallesi,7078 Ada 8 parselde kayıtlı 143,00 m2alanlı arsa vasfındaki taşınmazTepebaşı ilçesi,Yeşiltepe Mahallesi,Cumaali Sokak No: 35adresinde bulunmaktadır.Kıymet takdiriyapılan tarihte, taşınmaz üzerinde 3 kat+teras katlı bir binaolduğu ve her katta 1 adet olmaküzere toplamda 3 adet mesken olduğu ancak binanın cins değişikliğinin yapılmaması nedeni ile arsa gözüktüğü tespit edilmiştir.Binada kat irtifakı tesis edilmemiştir.Bodrum kat meskenin zemin kotu yol seviyesinden yaklaşık 1 metre düşük durumdadır. Daireler salon ,3 adetoda,mutfak,banyo ve wc den ibarettir.Bodrum kat92, 00 m2 alanlı olup merdiven holü hariç 84,00 m2 alanlıdır.

Zemin kat daire ,salon ,3 adet oda,mutfak,banyo ve wc denibarettir.Daire 100,00 m2 alanlıdır olup, merdiven holü hariç alanı 92 ,00 m2 dir.

1 kat daire salon,3 adet oda,mutfak ,banyo ve wc den ibarettir. Daire 100,00 m2 alanlı olup, merdiven holü hariç alanı 92,00 m2dir.

Binanın 25, 00 m2 alanlı terası bulunmaktadır.Ayrıca bina arka bahçesinde yaklaşık 4 m2 alanlı depo amaçlı basit tarzda yapılmış bir yapı mevcuttur.

Bina tuğla duvarlı,ahşap oturtma çatılı ve çatı üzeri kiremit kaplıdır. Dış cephesi akrilik esaslıboya yapılmıştır.Bina giriş kapısıdemir doğrama yapılmıştır.Pencereler PVC ,kapılar apşap doğramadır.Dairelerden bodrum katta salon ,apşap parke,odalar marleydir.Zemin kattasolon laminant parke odalar apşap parkedir. ,1 katta salon ve odalarve hol ahşap laminant kaplıdır.Mutfaklarda dolap,tezgah,eviye ve bataryaları mevcuttur.Banyolarda duvarlar seramik olup, duş ve lavabo mevcuttur.Daire duvarları plastik boya yapılmıştır. Bodrum kat pencereleri demir korkuluk yapılmıştır.Banyoların duvarları seramikolup,duş ve lavabo mevcuttur.Daire duvarları plastik boyalıdır.Bina kalorifer ile ısıtılmaktadır.Elektirik ve suyu mevcuttur.Taşınmaz Anadolu Üniversitesine 550 mt mesafededir.ŞehrinTicari alanlarının yoğun olduğu bölgeye uzakancak mahallenin ticari faaliyetlerinin olduğu caddelere yakın mesafededir.Ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır.

İmar Durumu : Var .1/1000 ölçekliimar planında bitişik nizam 2 kat mesken alanına

isabet etmektedir.

Kıymeti : 260.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 01/12/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 26/12/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Eskişehir Adalet Sarayı Alt Zemin Kat 1 Nolu İhale Masası - Eskişehir Adalet Sarayı MERKEZ / ESKİŞEHİR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/10808 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2016

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR