Yazdır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan Gazi (Şehitlik) Mahallesinde arsa nitelikli mesken satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00497629
Şehir : Ankara / Polatlı
: 972
Yayınlandığı Gazeteler

POLATLI POSTASI 08.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 25.01.2017 11:00
Muhammen Bedeli : 140000 TL
Dosya Numarası : 2016/388 TLMT.
İhale Yeri : Polatlı Adliyesi 1. Kat Satış Salonu
İkinci İhale Tarihi : 24.02.2017 11:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2016/388 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Polatlı İlçesi, Gazi (Şehitlik) Mahallesi, 1766 ada, 20 parsel, bodrum kat, 3 nolu bağımsız bölüm, ana taşınmaz arsa nitelikli, 972.00m² yüzölçümüne sahip taşınmaz üzerinde bulunmaktadır. Bölgenin her türlü altyapı hizmeti Ankara Büyük Şehir Belediyesi ile İlçe belediyesi tarafından karşılanmaktadır. Bölgede ulaşım toplu taşıma araçları vasıtasıyla sürekli olarak sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge; Polatlı İlçe halkının yaşama alanı olarak en çok tercih ettiği bölge olması, çeşitli alışveriş merkezleri ve sosyal donatı alanlarına, okullara yakın olmasından kaynaklı olarak tercih edilen bölgeler arasındadır. Bölgede hâkim doku, konut alanı olduğu gözlemlenmiştir. Bölge geçmişten bu yana ikamet ve yatırım amaçlı orta gelir ve yüksek gelir grubu tarafından tercih edilmektedir. Bina 2013 yılında inşasına başlanmıştır. Apartmanın dış cephesi yalıtımlı, sıvalı ve boyalıdır. giriş merdiven mermer ile duvar savanlığı 1 metre mermer kaplamadır. Bina giriş kapısı Alüminyum doğramadır. Toplam 9 Daireden oluşmaktadır. Meskenin Dış kapısı çelik kapıdır. Mesken, 3 oda, salon, mutfak, antre, balkon, tuvalet ve banyodan oluşmaktadır. Daire doğalgaz ile ısıtılmaktadır. Salon, antre ve odaların kapıları amerikan panel kapı, pencereleri pvc doğrama, zemini laminant parke ile kaplı, duvarlar alçılı ve boyalıdır.
Mutfak zemini seramik ile kaplı mermer tezgahlı, 1. Sınıf klasik beyaz ahşap dolaplıdır. Banyo ve tuvaletin ıslak zemini seramik, duvarlar ise tavana kadar fayans ile kaplıdır. Kapısı Amerikan panel kapıdır. Duşa kabin mevcuttur. Meskenin Bürüt Kullanım alanı 131.58m², Net kullanım alanı ise 118.00m²dir. Ayrıntılı bilirkişi raporu dosyada mevcuttur.
Adresi : Gazi Mah.Şehitlik Mah.),Serhat Cad.Senanur Apt.No:54 BodrumKat No:3
Arsa Payı : 86/972
İmar Durumu : Polatlı Belediyesi, İmar Müdürlüğü’nde yapılan araştırmadan bahse konu taşınmazın bulunduğu bölgedeki 1/1000 ölçekli İmar planına göre, Konut alanı içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam 2 Katlı, TAKS:0,35, KAKS:0.70 müsaadelidir.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı :Borç Konut Finansman Kredisinden kaynaklandığından taşınmaz KDV'den istisnadır.
1. Satış Günü : 25/01/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 24/02/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Polatlı Adliyesi 1. Kat Satış Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/388 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR