Yazdır

GÖRELE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcra Dairesi'nden bina-ahır-depo satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00441258
Şehir : Giresun / Eynesil
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 12.12.2016 10:30
Dosya Numarası : 2015/198 TLMT.
İkinci İhale Tarihi : 06.01.2017 10:30
İhale Yeri : Görele Hükümet Konağı Ana Giriş Kapısı Önü, Görele /GİRESUN
Muhammen Bedeli : 227911 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
GÖRELE
İCRA DAİRESİ
2015/198 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Giresun İli, Eynesil İlçesi, Köseli Mahallesi 266 Ada No, 50 Parsel Nolu taşınmaz su tutma kapasitesi yüksek yola cephesi bulunan arsa vasfında olup, denize ve Karadeniz Sahil Yoluna çok yakındır. Taşınmazın üzerinde 3 katlı bir bina ve 1 adet ahır ve depo vasfında, tek katlı yapı bulunmaktadır. Bağımsız bölümlerin yukarıda tanımlanan özellikleri dikkate alındığında yapı yaklaşık birim maliyet cetveline göre 3A sınıfında yer almaktadır. Yapı zemin kat +2 normal kattan oluşmaktadır. 2. Kat ise yarım daire şeklindedir. Alt katı ahır ve depo amaçlı kullanılmakta olup kapısı ahşaptır. Mesken olarak kullanılan 1. ve 2. Katın pencereleri pvc kaplamadır. Çatısı ahşap çatı şeklinde yapılmış olup, çatı örtüsü olarak galvanizli saç kaplama kullanılmıştır. En alt katta odunluk tarzında bir samanlık eklenti olarak bulunmaktadır. Parsel üzerinde bulunan bir katlı depo ahır niteliğinde kullanılan yapının taban alanı 16 m2 olup dış duvarları briket örme, kaba sıvası yapılmış kapısı ahşap, korkulukları demirden pencereleri ahşaptır. Çatısı galvanizli saç kaplama eksik imalat ve yıpranma payı % 40 dır.
Taşınmazda 1. Yapının değeri 62.250,45-TL, 2. Yapının değeri 3.552-TL, Arsa Değeri 162.109.50-TL Toplam 227.911,95-TL

Yüzölçümü : 463,17 m2
İmar Durumu : Ayrık yapı nizamında beş katlı yapılaşmanın olduğu bölgede kalmaktadır.
Kıymeti : 227.911,95 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 12/12/2016 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 06/01/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Görele Hükümet Konağı Ana Giriş Kapısı Önü, Görele /GİRESUN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/198 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR