HOPA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hopa/Sundura Mahallesi'nde 3/8 hisse paylı imarlı arsa icradan satılıktır

HOPA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978441
Şehir : Artvin / Hopa
Semt-Mahalle : SUNDURA MAH. / HOPA
: 399
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/206 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
74,838 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 16:00
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 16:00
Satış Yeri
:
Hopa Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. HOPA İCRA DAİRESİ

2018/206 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Artvin İl, Hopa İlçe, 231 Ada, 25 Parsel, SUNDURA Mahalle/Köy, Taş Köprü Civarı Mevkii, İcra konusu taşınmaz Sundura Mahallesi, Taşköprü Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Dosyasında mevcut tapu kayıtlarında parselin 3/8 hisse ile dosya borçlusu adına tescilli olduğu ve parsel niteliğinin Arsa olarak tescil edildiği görülmüştür. Parsel eğimsiz ve düz bir arazidir. Hopa ilçe merkezine yaklaşık 1,2 km uzaklıktadır. Parsele ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Parsel alanı 399,14 m² dir. Parsel Hopa Belediyesi Mücavir Alanı içerisinde kalmakta olup dosyasında mevcut Hopa Belediyesi 28.11.2018 Tarih ve 95280306.754-2018/3126-1608 sayılı yazısında parselin Ayrık Nizam 3 Kat Konut Alanı olarak planlandığı belirtilmiştir. Parsel etrafında yoğun bir yapılaşma vardır.
İcra konusu parselin m² rayiç bedelinin tespiti ile ilgili olarak parsel ile aynı bölgede bulunan, benzer özelliklere sahip herhangi bir emsal satış örneği bulunamamıştır. Ancak gerek parselin imar durumu, konumu, topoğrafik yapısı ile gerek serbest emlak piyasası araştırmaları dikkate alındığında parselin m² rayiç bedelinin yaklaşık 500,00 TL/m² olacağı değerlendirilmiştir.
Adresi : Artvin İli, Hopa İlçesi, Sundura Mahallesi, Taş Köprü Civarı Mevkii , 231 Ada, 25 Parsel sayılı taşınmaz
Arsa Payı :Yukarıda özellikleri yazılı ve ihaleye çıkarılan taşınmaz 3/8 oranında hisselidir.
İmar Durumu : Ayrık nizam 3 kat olup konut alanı niteliğindedir.
Kıymeti : 74.838,75 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : Hopa Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/206 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR