HOPA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Hopa Esenkıyı Köyünde 3125 m2 arsa mahkemeden satılıktır

HOPA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047772
Şehir : Artvin / Hopa
Semt-Mahalle : ESENKIYI KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 3125
İmar Durumu : Muhtelif
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 08.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,406,677 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
12.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
Merkez Kuledibi Mah. Turgay Ciner Cad. No:6 Hopa Ticaret ve Sanayi Odası 9.Kat Atatürk Konferans Salonu Hopa/ARTVİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. HOPA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Artvin İl, Hopa İlçe, Esenkıyı Köyü, Kopmuş Mevkii, 103 Ada, 25 Parsel,Arsa Nitelikli Taşınmaz:Dosyada mevcut 01/02/2019 tarihli bilirkişi raporuna göre: Satışa konu taşınmaz Hopa şehir merkezine yaklaşık 8-10 km uzaklıkta Kemalpaşa istikametindedir.Kemalpaşa ilçe merkezine yaklaşık 6 km,Sarp Sınır Kapısı'na yaklaşık 8 km uzaklıktadır. Karadeniz Sahil Yolu kenarında bulunmaktadır. Parselin imar durumu ile ilgili Hopa Belediyesince parselin imar planı içerisinde yer almadığı bilgisi verilmiştir. Konum olarak denizi gören, kısmen eğimli, kısmen düzlük olan, sahil yoluna cephesi olan bir parseldir. Parsel etrafında yoğun bir yapılaşma yoktur.Dosyasında mevcut tapu kayıtlarına göre parselin ana taşınmaz niteliğinin Arsa olarak tespiti yapıldığı görülmüştür. Mevcut durumda parselin zemininin stabilize malzeme ile kaplı olduğu, sahil yolu ile arasında beton duvar ve üzerinde trapez sac ile çevrili olduğu görülmüştür. Parsel depo sahası olarak kullanılsa da mevcut durumda parsel üzerinde herhangi bir malzeme bulunmamaktadır. Satışa konu parselin tapuda arsa vasfında olduğu, hali hazır durumu yapı ve beton zeminle kaplı olup tarımsal niteliğini kaybetmiştir.Zeminde ekonomik değeri olabilecek hiçbir tarımsal ürün gözlemlenmemiştir. Parsel üzerinde yapılabilecek herhangi bir yapılaşma ile ilgili olarak 06/01/01998 Tarih ve 2322 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan " Karayolları Kenarında Yapılacak ve Açılacak Tesisler Hakkında Yönetmeliği"nin 26. ve 27. maddelerindeki hususlar dikkate alınarak yapılaşma imkanı mevcuttur.
Adresi : Esenkıyı Köyü Kopmuş Mevkii Hopa / ARTVİN
Yüz ölçümü : 3.125,95 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 1.406.677,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Merkez Kuledibi Mah. Turgay Ciner Cad. No:6 Hopa Ticaret ve Sanayi Odası 9.Kat Atatürk Konferans Salonu Hopa/ARTVİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.
7- İş bu gazete ilanı kendilerine tebligat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olduğu ilan olunur.05/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR