SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Samandağ'da zeytinlik icradan satılacaktır

SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889146
Şehir : Hatay / Samandağ
Semt-Mahalle : ÇANAKOLUK MAH. / SAMANDAĞ
: 1632
Yayınlandığı Gazeteler

SAMANDAĞ AYNA 05.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/220 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
92,260 TL
Birinci Satış Günü
:
07.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
Samandağ Belediyesi Meclis Eski Toplantı Salonu Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd. No:1 Samandağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMANDAĞ
İCRA DAİRESİ
2017/220 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Hatay İli Samandağ İlçesi Çanakoluk Mh. Akbayır Mevkii 992 parsel 1.632m2 zeytinlik nitelikli yerleşim alanı ve imar planı dışında ve parselin herhangi yola cephesi bulunmamaktadır.zeminde mevcut ulaşım yoluna 20 m'lik bir mesafede yer almaktadır.Ulaşım komşu parsel üzerinden yapılmaktadır.parsel ortalama %40-50 civarında bir eğime sahiptir. parsel tesviye edilerek taraçalandırılmış ve tarıma elverişli hale getirilmiştir.İki taraçadan birinde zeytin ağaçları dikilmiş diğer taraça üzerinde herhangi bir tarımsal faaliyet yapılmadığı görülmüştür. üzeri çalılık ve makilikle kaplıdır. üzerinde yapılaşma yoktur.yapılan tespit neticesinde 4-5 yaşlarında 50 adet zeytin ağacı olduğu görülmüştür.Kıymeti : 92.260,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 07/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 07/01/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Samandağ Belediyesi Meclis Eski Toplantı Salonu Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd. No:1 Samandağ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. İpotek alacağı 40.000,00TL olup bu bedelin altında satışa muvafakat yoktur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/220 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR